назад

Мешканці сіл Арцизького району отримали правові консультації під час виїзних прийомів

24 липня 2020 року Арцизький місцевий центр спільно з партнерами – керівником Громадського центру правосуддя Леонідом Семененко та адвокатом Олександром Ковпаком взяв участь у виїзному прийомі громадян у селах Виноградівка та Надеждівка.

Під час виїзного консультування правники надали правові роз’яснення більше 25 мешканцям сіл. Їхні питання в основному стосувалися оформлення спадщини, земельних ділянок, розірвання шлюбу, стягнення аліментів.

До юристів звернулася жінка з питанням визнання особи померлою. Її чоловік зник безвісти 8 років тому, сама жінка – багатодітна мама. Через таку ситуацію вона не може оформити субсидію, а ще кожні 6 місяців вимушена брати від поліції довідку про те, що чоловік знаходиться у розшуку, аби отримувати соціальну допомогу від держави на утримання дітей.

Згідно статті 46 Цивільного кодексу України встановлено, що фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років.
У вирішенні даної проблеми жінці можуть допомогти юристи Арцизького місцевого центру з надання БВПД.

Крім того, згідно зі статтею 1220 Цивільного кодексу України, внаслідок оголошення особи померлою відкривається спадщина. При цьому, порядок оформлення спадкових прав до майна таких осіб є дещо особливим.
Оскільки днем смерті особи визнається день набрання законної сили рішенням суду, цей день вважається часом відкриття спадщини.

Також були звернення стосовно оформлення спадщини матір’ю після смерті сина та поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності.
Такий формат зустрічей набагато зручніший для пенсіонерів та осіб з інвалідністю, яким важко особисто приїхати до центру або бюро правової допомоги.