назад

Мешканцям Хмельниччини роз’яснювали нове виборче законодавство

Цикл вебінарів про норми Виборчого кодексу України та законодавства про місцеве самоврядування організували на Хмельниччині. Спікерками виступили фахівчині Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна й Оксана Банкова та координаторка ініціативи «Активна громада Хмельницького» Юлія Мазур.

Уже восени в Україні мають відбутися місцеві вибори. Цього разу місцеву владу громадяни України обиратимуть за суттєво зміненим виборчим законодавством. Зважаючи на складність нововведень та обмежений час, щоб виборці могли детально з ними ознайомитись, фахівчині регіонального центру долучилися до циклу вебінарів, започаткованих ініціативою «Активна громада Хмельницького».

«Вебінари спрямовані не лише на підвищення рівня обізнаності громадян із новим виборчим законодавством. Окрім нової виборчої системи, процедури зміни виборчої адреси, ми обговорювали також повноваження місцевих депутатів, інформаційну гігієну виборця», – пояснила в.о. директора регіонального центру Ольга Чорна.

За якою виборчою системою обиратимемо міських голів, голів ОТГ, старост, депутатів місцевих рад, якими нормами законодавства регламентується діяльність місцевих депутатів, як мешканці можуть контролювати своїх обранців, за якими ознаками виборець може відрізнити журналістський матеріал у медіа від немаркованої політичної реклами (джинси), а також яке покарання передбачає закон за наклеп – неповний перелік питань, які розглянули учасники п’яти вебінарів циклу.

«До виборів залишилося зовсім небагато часу, тому важливо ознайомити виборців зі змінами в законодавстві, а отже забезпечити їхнє право на вільне волевиявлення», – наголосила фахівчиня регіонального центру Оксана Банкова.