назад

Місцеві вибори за новими правилами: що потрібно знати

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Пройдуть вони за нормами нового виборчого кодексу. Про права виборців та передбачену за підкуп виборця відповідальність розповідала фахівчиня Сторожинецього бюро правової допомоги Магдалина Дарічук громадянам, які перебувають на обліку у Сторожинецькому районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області.

Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років. Не має права голосу громадянин, якого суд визнав недієздатним. Щоб проголосувати, необхідно прийти на виборчу дільницю та підтвердити свою особу і громадянство. Документами, які посвідчують особу, підтверджують громадянство та засвідчують місце проживання виборця на місцевих виборах, є паспорт громадянина України та тимчасове посвідчення (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).  Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання.  Підставою реалізації виборцем свого права голосу на місцевих виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Виборець на місцевих виборах може використати свій голос тільки на одній дільниці, на якій він включений до списку виборців. Участь громадян України у місцевих виборах є добровільною. Нікого не можуть  примусити до участі чи неучасті у місцевих виборах. Кожен виборець на відповідних місцевих виборах має один голос.

«Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним своїх виборчих прав. Такі дії караються штрафом від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-6800 грн.) або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк», – наголосила Магдалина Дарічук під час заходу.

Також присутні отримали тематичні брошури та роз’яснення про можливість звернення за правовою допомогою до відділу «Сторожинецьке бюро правової  допомоги».