назад

Міжвідомча робоча зустріч: реалізація права на безоплатну правову допомогу осіб, які знаходяться в установах виконання покарань

На Херсонщині відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі круглого столу щодо реалізації права засуджених осіб на безоплатну правову допомогу. Учасники визначились з налагодженням ефективної комунікації у вирішенні проблемних питань.

6 липня 2021 року у конференц-залі Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі круглого столу на тему: «Реалізація права на безоплатну первинну правову допомогу осіб, засуджених до покарання у вигляді позбавлення волі, які знаходяться в установах  виконання покарань».

Мета зустрічі – налагодити ефективну комунікацію у питаннях надання безоплатної первинної правової допомоги (БППД) засудженим особам, які перебувають в установах виконання покарань.

У заході взяли участь директорка Регіонального центру Марина Єлисєєва та заступниця директора центру  Олена Іпатенко, керівник відділу Тетяна Ситниченко, керівники Голопристанського та Херсонського місцевих центрів з надання БВПД Ірина Кеба та Денис Милокостий, представники державної  установи «Центр пробації» у Херсонській області, виправних колоній: Херсонського слідчого ізолятора, Північної ВК №90, Голопристанської ВК №7, Дар’ївської ВК №10, а також представниця громадськості – членкиня ГО «Україна без тортур».

На зустрічі учасники круглого столу обговорили питання щодо гарантування засудженим права на безоплатну вторинну правову допомогу, для якого існує певний алгоритм звернення засудженого до центрів з надання БВПД. Учасникам заходу надано для обговорення розроблений Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги алгоритм звернення та зразок заяви засуджених осіб про надання безоплатної правової допомоги.

Місцевими центрами з надання БВПД графіки роботи консультаційних пунктів доступу БПД в місцях несвободи на 3 квартал поточного року наразі складені, планується їх оприлюднення на сайті системи БПД, за потреби дати можуть коригуватися, але виконуватись» – повідомила директорка Регіонального центру Марина Єлисєєва.

Сторони домовилися для інформування засуджених осіб про право на БПД про розміщення в установах виконання покарань на інформаційних стендах графіків роботи консультаційних пунктів доступу БПД та інформаційних матеріалів.

Довідково

Відповідно до п. 7 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, визначені суб’єктами права на всі види безоплатної вторинної правової допомоги. Це дає можливість таким особам отримати професійні правничі послуги, такі як захист у кримінальному провадженні, складення документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів у судах. Для отримання БВПД засуджена особа має звернутися  до відповідного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги із заявою про надання такої допомоги, зазначивши, якого виду допомоги потребує та з якого питання, та надіслати її через адміністрацію установи виконання покарань.