назад

«Молодь має право»: у Хмельницькому організували віртуальний консультаріум для молоді

Незважаючи на карантинні обмеження, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області продовжує співпрацю з Хмельницькою обласною бібліотекою для юнацтва. Щоправда, тепер спільні заходи відбуваються в іншому форматі. Утім не менш цікавому та інформативному. Так, з нагоди Дня Конституції України та Дня молоді спільно з бібліотекою організували віртуальний консультаріум «Молодь має право». Під час заходу молоді люди мали змогу отримати фахові юридичні поради.

Онлайн-консультування відбулося 25 червня, напередодні Дня Конституції України та Дня молоді. На запрошення завідувачки відділу періодики Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва Ірини Міщенко юридичні поради молоді надавала юристка регіонального центру Ольга Чорна.

За порадами до фахівчині звернулися читачі бібліотеки різних вікових категорій.

«Молодь цікавили дуже різні питання, а особливо – ті, що пов’язані з теперішніми карантинними обмеженнями, – розповідає Ольга Чорна. – Наприклад, запитували, як уникнути порушень конституційних прав громадянина України під час карантину, чи має право поліція затримувати неповнолітню особу через відсутність захисної маски в публічному місці та поза ним, чи можна вважати порушенням конституційного права на освіту дистанційне навчання та перенесення ЗНО. На всі ці запитання намагалася відповісти максимально вичерпно».

Окрім іншого, молодь хотіла знати, як отримати правову допомогу в разі затримання працівниками поліції. Тож юристка детально пояснила алгоритм дій особи у таких ситуаціях. Відтак розповіла про можливості отримання консультацій з інших правових питань: оформлення спадщини, звільнення під час карантину та інших.

До речі, наступного з нагоди Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками спільно з Хмельницька обласною бібліотекою для юнацтва підготували презентацію про відповідальність за вживання наркотиків, яку поширили в соцмережах.