назад

Моніторинговий візит до Рівненського СІЗО. Чи дотримуються в установі режиму карантину?

Дотримання протиепідемічних заходів та дотримання прав в’язнів в умовах карантину у державній установі «Рівненський слідчий ізолятор» – мета візиту до СІЗО заступника директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Сергія Іллюка спільно з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Андрієм Преподобним.

 

Під час моніторингового візиту представники Секретаріату Уповноваженого переконались в тому, що в установі розроблено та реалізується План протиепідемічних заходів щодо локалізації та недопущення поширення коронавірусної хвороби.

Зокрема, під час відвідування контрольно-пропускного пункту СІЗО, в ході  температурного скринінгу персонал та відвідувачів опитують на предмет наявності інших можливих симптомів захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. НА КПП проводиться дезінфекція рук. Також відбуваються щоденні опитування в’язнів щодо стану їх здоров’я та за потреби медичні огляди.

Ув’язнені, які вибувають із СІЗО до судів або для проведення слідчих дій забезпечуються марлевими пов’язками.

У штаті медичної частини відсутній лікар-інфекціоніст. Разом з тим, медичний персонал установи забезпечений необхідними засобами індивідуального захисту та дотримується карантинних вимог.В камерних приміщеннях медичної частини можливо розмістити не більше 20 осіб – менше 6% від загальної кількості ув’язнених, що утримуються в установі.

В установі дотримуються правил прийому посилок, передач для утримуваних осіб в умовах карантину. Проводиться обробка продуктів кварцовими лампами та дезінфекторами, що знижує ризик потрапляння цієї інфекції на територію установи. Дезінфекцію камерних приміщень ув’язнені проводять самостійно.