назад

Моніторинговий візит до відділів бюро Краматорського місцевого центру

Краматорський місцевий центр забезпечує роботу 9 відділів «Бюро правової допомоги», які  розташовані на території понад 3 тисячі квадратних кілометрів на північній частині Донецької області: в містах, Авдіївка, Добропілля, Бахмут, Дружківка, Лиман, Костянтинівка, Олександрівка, Слов’янськ та Торецьк,  де проживають понад 800 тисяч мешканців, в тому числі в прифронтових населених пунктах. У зв’язку зі зміною адміністративного устрою, перед фахівцями стоїть новий виклик: налагодити комунікацію з головами новоутворених громад з метою забезпечення доступу до правових послуг всіх мешканців, в тому числі з самих віддалених.

Тільки за перший квартал до Краматорського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги разом з відділами бюро звернулось  5301 клієнт, з них: у 457 випадках було надано вторинну правову допомогу (складення процесуальних документів, представництво) та у 4844 випадків надання консультацій, роз’яснень з правових питань. В умовах карантину проведено 91 правовпросвітницький захід  як в онлайн, так  і офлайн форматах.

Так, відділ «Добропільське бюро правової допомоги» став ще доступніше. Тепер він розташований  в самому центрі міста  – в приміщенні Добропільської міської ради  (вул. Першотравнева, 83).

Громадяни, які звертаються за допомогою дуже задоволені роботою юристів:

«Мені порекомендували пана Андрія та пана Антона,  як кваліфікованих фахівців. Мене вислухали, розказали що робити далі, ось зібрали усі документи, будемо звертатись до суду. Тепер і я буду рекомендувати їх своїм знайомим» ­­– зазначила пані, яка відвідувала бюро.

В Олександрівському бюро  фахівчиня налагодила тісну комунікацію з громадами. Співпраця з громадами дозволяє виявляти актуальні проблеми та оперативно їх вирішувати,  розробляти  механізми захисту прав  в усіх куточках громади.

 

В Лиманському бюро  допомагають жінці, яка була звільнена з полону. Жінка є особою з інвалідністю та потребує допомоги з різних питань. За допомогою фахівців бюро жінка отримала  квартиру. Юристи склали запит до Донецької обласної державної адміністрації щодо виділення квартири та допомогли оформити всі необхідні документи. Наразі йде робота щодо відновлення соціальних виплат.

Статистичні дані й комунікація з клієнтами під час візитів свідчить, що робота юристів необхідна в громадах, вона користується не тільки попитом, а й повагою. Дуже приємно, що робота юристів системи БПД має позитивні відгуки та впізнавані у своїх громадах. Це найкращий показник якості роботи.