назад

«Ми – проти булінгу» – правопросвітницький захід для дітей провели у Сараті

З метою попередження та протидії булінгу в навчальному середовищі, фахівчиня Саратського бюро правової допомоги Любов Іскендерова спільно з представниками партнерських організацій провела лекцію для учнів старших класів Зорянського ліцею.

Фахівці спілкувалися з дітьми на тему булінгу, пояснили, чим він відрізняється від одноразового конфлікту, а також зупинилися на темі кібербулінгу. В наш час майже всі діти мають доступ до мережі Інтернет та спілкуються у різних соціальних мережах та месенджерах. Саме тут вони можуть створювати різного роду групи або чати, у яких і може відбуватись цькування з використанням персональних даних задля того, щоб якимось чином принизити інших, спричинити різного роду психологічні страждання.

Під час заходу серед учнів були проведені ігри «Жовта стрічка» та «Життя – це прекрасно», де кожна дитина мала змогу поділитися, що саме вона вважає прекрасним в її житті та закріпити своє сердечко на плакаті. Подібні колективні ігри дають дітям можливість відновити добрі відносини, акцентувати увагу на позитивних сторонах свого життя, налагодити психічний та емоціональний стан.

Наприкінці заходу учні отримали інформаційні буклети з контактами Саратського бюро правової допомоги, телефоном «гарячої лінії» безоплатної правової допомоги та національної дитячої «гарячої лінії», де вони зможуть отримати пораду чи допомогу.

Булінг або цькування – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та/або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Якщо ви помітили, що ваша дитина страждає від булінгу, необхідно про це делікатно поговорити. Дайте відчути, що ви готові вислухати проблему, захистити та підтримати. Спробуйте разом з дитиною знайти вихід – обговоріть, до кого по допомогу дитина може звертатися у школі: до шкільного психолога, вчителів, адміністрації, дорослих учнів, охорони. Якщо ситуація стосується фізичного насилля, потрібне негайне втручання з боку батьків та візит до школи.

Вчителі повинні знати, чи є в класі діти, з якими однолітки не хочуть спілкуватися, ігнорують, чи є в колективі прояви булінгу. В освітньому закладі мають проводитися заходи для профілактики та подолання булінгу, формувати нетерпиме ставлення до насильницької моделі поведінки у стосунках між учасниками освітнього процесу тощо. Одними з найкращих методів подолання неприязних стосунків між дітьми може бути позакласна діяльність – екскурсії, підготовка до свят, доброчинна діяльность тощо.

Телефони довіри (дзвінки безкоштовні):

  • 116 000 – гаряча лінія з питань протидії булінгу
  • 0 800 500 225 (зі стаціонарних та мобільних телефонів), 116 111 (з мобільних телефонів) – Національна дитяча гаряча лінія (з 12:00 до 16:00 год)
  • 0 800 500 21 80 – Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри»

Консультації і роз’яснення з правових питань можна отримати:

  • зателефонувавши на Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги − 0 800 213 103
  • написавши в Телеграм-чат: http://legalaid.gov.ua/telegram.html або Вайбер-чат: http://legalaid.gov.ua/viber.html
  • скориставшись мобільними застосунками “Безоплатна правова допомога” або “Твоє право” (завантажуйте з Google Play чи App Store: https://bit.ly/3hwwgqR або https://bit.ly/3iorbkEт)
  • звернувшись до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (контакти: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry)