назад

На Білоцерківщині відбувся правопросвітницький захід для ВПО

У Центрі допомоги внутрішньо переміщеним особам Білоцерківської міської територіальної громади 11 травня відбувся правопросвітницький захід для переселенців, організований працівниками Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У заході взяли участь переважно особи, що вже мають статус внутрішньо переміщених.

Під час зустрічі фахівець системи БПД Анатолій Мартосіч розповів учасникам заходу про те, як отримати допомогу для ВПО від держави, в яких розмірах вона надається, тривалість її виплати.

«Нещодавно ухвалене урядом нове рішення скоротило перелік тих, хто має право на щомісячну допомогу як внутрішні переселенці. Тобто, якщо з початком війни право на допомогу у розмірі 2000 гривень дорослим і 3000 гривень дітям та людям з інвалідністю мали всі українці, то тепер гроші будуть виплачувати лише ВПО, оселя яких залишилася в районі проведення бойових дій, в тимчасовій окупації або в оточенні, а також ВПО, житло яких зруйноване або непридатне для проживання через військові дії», — зауважив Анатолій Мартосіч.

Учасників заходу цікавило також питання компенсації за зруйноване житло. Тож юристи роз’яснили, які збитки будуть компенсовані, хто матиме право на компенсацію, як подати повідомлення про завдані збитки тощо.

 

«Підтримка держави у вигляді щомісячної адреснаої допомоги ВПО, компенсації за зруйноване житло є надзвичайно важливою, а законодавчо встановлений механізм її отримання, зокрема через мобільний застосунок чи портал «Дія» дає змогу кожному, хто зазнав збитків, швидше повернутися до нормального життя. Знання ж своїх прав спростить врегулювання суспільних відносин, що виникають в умовах воєнного стану у цій сфері», — зазначила фахівчиня Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Лобчинська.

Також на заході учасники отримали інформаційні буклети щодо вирішення правових питань в умовах війни, виготовлені за підтримки проєкту «Права людини для України», що виконується Програмою розвитку ООН в Україні.