назад

На Буковині до безоплатної правової допомоги долучають нових адвокатів

11-12 серпня у Регіональному центрі з надання БВПД у Чернівецькій області відбулася серія зустрічей за круглим столом із адвокатами-переможцями XII всеукраїнського конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги на Буковині.

Директор Регіонального центру Аркадій Мунтяну привітав адвокатів із перемогою в конкурсі, розповів про їхні завдання та закликав максимально відповідально поставитися до роботи з клієнтами системи безоплатної правової допомоги. «Наскільки добросовісно і якісно ви будете надавати правову допомогу людям, настільки й зросте довіра до всієї системи безоплатної правової допомоги. Тому, наше з вами спільне завдання – це передусім повага до клієнтів та дотримання стандартів якості в роботі», – наголосив Аркадій Мунтяну.

Більше про стандарти якості адвокатам розповів начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру Владислав Шаблій. «Система БПД на Буковині тримає достатньо високу планку з надання якісної правової допомоги громадянам. Серйозних нарікань з боку клієнтів не було, а чимала кількість успішних справ у кримінальному, цивільному та адміністративному процесах свідчить про добросовісну роботу адвокатів, які співпрацюють з нами», – повідомив Владислав Шаблій.

Серед адвокатів, які розпочали співпрацю з системою безоплатної правової допомоги, є як досвідчені, так і початківці. Приміром, Володимир Андрухович 14 років займається адвокатською діяльністю. Розповідає, що вирішив долучитися до правової допомоги від держави, аби захищати найвразливіші категорії громадян, яким нині найважче. А Іван Яловега лише розпочинає свою адвокатську практику. Тож прагне здобути необхідні для адвоката досвід та навики, адже співпраця із системою БПД дозволяє поєднувати роботу із приватною адвокатською практикою.

На завершення зустрічі кожен із адвокатів отримав брошури зі стандартами якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних, цивільних і адміністративних справах та представництва у кримінальному процесі.                                                                                                          Нагадаємо, цьогорічний ХІІ конкурс із відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги проходив під час карантину в два етапи, а обов’язковою умовою участі адвокатів стало проходження дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги».

За підсумками проходження дистанційного курсу, індивідуальних співбесід із конкурсними комісіями в регіонах та з урахуванням наданих оригіналів документів 799 адвокатів (30 – у Чернівецькій області) включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Загалом у Реєстрі на сьогодні 7 553 адвокати.