назад

На Дніпропетровщині розширять мережу служб підтримки постраждалих від домашнього насильства

07 липня у Дніпропетровській ОДА відбулася нарада щодо протидії домашньому насильству на території Дніпропетровської області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Карпенка за участю Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області в особі начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Сергія Соколова.

У нараді взяли участь керівники Департаментів Дніпропетровської ОДА, представники служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

 «Ми завжди готові до співпраці в цьому важливому напрямку. На Дніпропетровщині фахівці місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводять величезну роботу з проведення правопросвітницьких заходів у громадах, на яких розповідають про види домашнього насильства, про те, як його розпізнати, куди звернутися і як діяти у випадку, якщо відносно особи вчинено насильницькі дії, як допомогти близьким та друзям, які зіткнулися із жорстоким поводженням, допомагають скласти особистий план безпеки. Саме інформування відіграє велику превентивну функцію щодо попередження цього ганебного явища», – зазначив начальник відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД Сергій Соколов.

У цьому році на Дніпропетровщині розширять мережу спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства.

«Цьогоріч поліція розслідувала 125 кримінальних проваджень за злочини, скоєні у родині. Склала майже 5 тис протоколів про адмінпорушення. Маємо рішуче діяти, аби попереджати домашнє насильство. Та допомагати тим, хто став жертвою кривдників. Проблема домашнього насильства – серед найактуальніших. Сьогодні на боротьбі з нею робимо акцент. Консолідуємо зусилля органів влади та громадських активістів», – сказав заступник голови ОДА Сергій Карпенко.

У 2021 році 6 громад Дніпропетровщини отримають субвенцію з держбюджету. Кошти – на розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства.

«Здебільшого планують створити консультативні служби. Там надаватимуть психологічну та юридичну допомогу, радитимуть, куди можна звернутися у скрутній ситуації, розповідатимуть постраждалим про соціальні послуги, якими вони можуть скористатися», – додала директорка департаменту соцзахисту населення ОДА Олена Кришень.

На Дніпропетровщині вже працюють 49 спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства. Це, зокрема, притулки, консультативні служби, мобільні бригади, кризові кімнати.

За перше півріччя 2021 року місцевими центрами з надання БВПД на Дніпропетровщині надано безоплатну правову допомогу 125 особам постраждалими від домашнього насильства, з них 4 дітей. Проведено 46 правопросвітницьких заходів.