назад

На Херсонщині перша волонтерка проєкту «Волонтер БПД»

Першою волонтеркою Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області стала в.о. завідувачки кафедри публічного та міжнародного права і правоохоронної діяльності факультету бізнесу і права Херсонського державного університету, кандидатка юридичних наук Ірина Риженко, яка успішно пройшла дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримала сертифікат.

Після співбесіди із керівництвом та уповноваженими особами Регіонального центру укладено договір про провадження волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги та видано перше посвідчення волонтера.

Ірина Риженко отримає унікальний досвід співпраці з системою надання БПД та можливість долучитися до позитивних змін не лише у правосвідомості людей, а й на рівні територіальних громад та країни у цілому.

Загалом на Херсонщині зареєструвалось 19 кандидатів у волонтери, які вже зробили перші кроки до підписання договорів з Регіональним та місцевими центрами з надання БВПД,  та невдовзі проходитимуть співбесіди.

Довідково:

Основним завданням волонтерів у сфері надання БПД є  допомога центрам з надання БВПД у забезпеченні доступу людей до безоплатної правової допомоги;  проведення правопросвітницької роботи серед населення; організація надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.

Волонтер у системі надання БПД може долучитися до реалізації проєкту «Волонтер БПД» за такими напрямами:

  • участь у підвищенні правової свідомості, культури та обізнаності населення (правопросвітництво): інформування громадян про право на безоплатну правову допомогу та порядок його реалізації;
  • сприяння у доступі до безоплатної правової допомоги незахищених верств населення;
  • налагодження взаємодії центрів з надання БВПД з партнерськими організаціями.

Щоб стати волонтером системи БПД потрібно:

  1. Заповнити анкету: https://cutt.ly/hlq3RxH;
  2. Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримати електронний сертифікат: http://academy.legalaid.gov.ua;
  3. Пройти співбесіду з представником центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Деталі та відповіді на найпоширеніші питання:  https://cutt.ly/2lxrWn4