назад

На Херсонщині пройшов установчий семінар для нових адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Для адвокатів, які нещодавно долучилися до системи безоплатної правової допомоги, 9 вересня 2021 в Регіональному центрі для нових адвокатів, з якими планується укладення контрактів, відбувся установчий семінар. Семінар складався з різних блоків – ознайомлення зі стандартами якості надання БВПД у кримінальному процесі та інструктажу, який провели керівники відділів Регіонального центру.

Директорка Регіонального центру Марина Єлисєєва привітала нових адвокатів, які успішно пройшли конкурсний відбір, приділила увагу загальним питанням та представила керівників структурних підрозділів Регіонального центру, які, в свою чергу, ознайомили адвокатів з роботою своїх відділів та взаємодією по напрямках.

Так, про налагодження ефективної роботи адвокатів з Регіональним центром по всіх видах доручень та принципам їх розподілу між адвокатами розповіла заступниця директора Олена Іпатенко.

Керівник відділу організації надання БВПД Тетяна Ситниченко приділила увагу організаційним питанням, пов’язаним з виїздами чергового адвоката на затримання, зауваживши, що він працює в цілодобовому режимі і має прибути до затриманого протягом однієї години після отримання доручення. Також зупинилась й на проблемних питаннях під час виконання доручень.

Начальник відділу забезпечення якості надання БВПД та підвищення кваліфікації її надавачів Олена Морозенко проаналізувала найбільш поширені проблемні питання, що виникають під час здійснення адвокатами захисту затриманих осіб, приділила увагу участі залученого адвоката для проведення окремої процесуальної дії та закликала адвокатів обов’язково дотримуватися в роботі Стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 25.02.2014  № 386/5.

Фахівець відділу забезпечення якості надання БВПД та підвищення кваліфікації її надавачів Лілія Чепурко, яка приймає від адвокатів і перевіряє акти надання БВПД, розповіла адвокатам про порядок оплати послуг та відшкодування їх витрат, методику обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, та в своєї презентації ознайомила з формами акту та розрахунку надання БВПД за кожним видом доручень, звернувши увагу адвокатів на правильність заповнення, порядок та строки здачі звітів.

Слід відзначити, що участь в заході взяли і деякі адвокати, які вже співпрацюють з Регіональним центром, для закріплення інформації з питань правильності заповнення актів та розрахунків за виконаними дорученнями.

Під час семінару адвокати активно долучались до обговорення актуальних питань, ділились досвідом та озвучували проблемні моменти.