назад

На Хмельниччині юристи реалізовують програму «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України»

Задля реалізації програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» фахівці місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги виїжджають у громади, де консультують мешканців із земельних питань.

Так, юристи Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД наприкінці вересня відвідали Староушицьку селищну об’єднану територіальну громаду й Орининську сільську раду, а працівники Шепетівського місцевого центру з надання БВПД – село Мокроволя  Білогірської селищної громади та Ямпільську селищну громаду.

Директор Кам’янець-Подільського місцевого центру Валентин Бартиш  під час виїздів роз’яснював порядок приватизації земельної ділянки, порядок укладення та реєстрації договору оренди земельної ділянки, інформував про право на отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Про зміни в законодавстві з питань, що пов’язані з земельною реформою, під час семінарів розповідав у громадах розповідав очільник Шепетівського місцевого центру Володимир Бузиль. До того ж фахівці місцевого центру провели анкетування учасників правопросвітницьких заходів, щоб визначити рівень їхньої обізнаності в питаннях земельного законодавства, а також типові проблемні у сфері земельного права. Така інформація допоможе планувати тематику подальших заходів.

«Мета таких виїздів – роз’яснити мешканцям громад, як вирішувати земельні проблеми. Проте громадян цікавить і багато інших питань, наприклад, підстави та порядок нарахування аліментів, порядок зняття з реєстрації місця проживання тощо. Звичайно, що жодній людині, яка до нас звертається, ми не відмовляємо і завжди надаємо консультацію, як діяти в конкретних обставинах», – зазначає Валентин Бартиш.

Зокрема, фахівців Кам’янець-Подільського місцевого центру звернулися працівники сільської ради, яких непокоїть питання щодо збереження їхнього робочого місця в результаті об’єднання сіл і утворення територіальної громади після виборів. Директор центру роз’яснив, що працівники сільської ради, які займають невиборні посади, мають працювати до кінця  процедури реорганізації. А попередження про наступне вивільнення зовсім не означає, що всі попередженні працівники будуть обов’язково звільнені з роботи. Частина з них може бути переведена на посади в новоутворену громаду, набуде права на пенсію і звільниться у зв’язку з виходом на пенсію, а хтось працевлаштується самостійно в інших установах чи на підприємствах.

Принагідно юристи проводили навчання для працівників місцевих рад з питань надання безоплатної первинної і вторинної правової допомоги, консультували мешканців громад у мобільних пунктах консультування.