назад

На Хмельниччині звітували про перші успіхи проєкту «Волонтер БПД»

Завдяки проєкту «Волонтер БПД» у Хмельницькій області до системи безоплатної правової допомоги долучилися 24 волонтери. Це небайдужі люди, які поділяють цінності системи та прагнуть підвищити рівень правової обізнаності й правової свідомості мешканців області. З нагоди Міжнародного дня волонтера юристи відзначили своїх найбільш активних помічників подяками.

Нині з центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги Хмельниччини співпрацюють 24 волонтери – 9 чоловіків та 15 жінок. Це студенти, юристи, бібліотекарі, громадські активісти, психологи, інженери – люди різного віку та різних професій, проте всі вони підтримують і розділяють місію, бачення та цінності системи БПД.

«За період співпраці наші волонтери виконали 149 різних завдань, охопили 2245 осіб, перенаправили до центрів 271 особу, присвятивши волонтерській діяльності понад 400 годин», – зазначила координаторка проєкту в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Оксана Банкова.

Як повідомили у Кам’янець-Подільському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, волонтери активно беруть участь у правопросвітницькій діяльності. Насамперед організовують заходи з інформування громадян про право на безоплатну правову допомогу та порядок його реалізації, зокрема сприяють у розміщенні інформації, буклетів та плакатів, здійснюють перенаправлення громадян до центру й бюро. Волонтери, які проживають у сільській місцевості,  часто організовують заходи та інформують людей у сільських бібліотеках, клубах, амбулаторіях.

«Волонтер із селища Чемерівців працює юристом в селищній раді, тому систематично  направляє людей до бюро правової допомоги. Крім того, селищна рада проводить багато тематичних заходів для мешканців громади, тож під час кожного виступу юрист розповідає, хто й де може отримати безоплатну правову допомогу. А волонтерки-студентки в умовах дистанційного навчання проводять заходи онлайн для своїх одногрупників та інших студентів університету. Розповідають про захист прав та про можливість безоплатно отримати юридичну допомогу від держави», – ділиться досвідом співпраці юристка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганна Петрик.

У Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги кажуть, що до основних завдань, які виконують волонтери центру, належить розповсюдження інформаційних матеріалів з правових питань, поширення серед населення інформації щодо можливостей отримання безоплатної правової допомоги, публікація інформації про систему БПД на власних сторінках у соціальних мережах та ЗМІ, участь у правопросвітницьких заходах.

«Наш волонтер, психолог районного сектору пробації Олександр Рябов щонайменше раз на місяць організовує перегляд документальних фільмів на базі кіноклубу медіапросвіти з прав людини DocudaysUA. Юристи місцевого центру долучаються до переглядів у якості експертів. Важливою складовою таких заходів є дискусії, під час яких глядачі мають нагоду поспілкуватися з фахівцями місцевого центру, отримати відповіді на свої запитання. Мета таких кінопоказів – підвищення рівня правової обізнаності населення», – говорить заступниця директора Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марина Цісар.

Волонтери Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги допомагають юристам в організації семінарів на правову тематику, беруть участь у заходах з інформування громадян про право на безоплатну правову допомогу та порядок його реалізації. Загалом волонтери центру долучилися до майже 80 правопросвітницьких заходів.

Більшість волонтерів, які співпрацюють з Хмельницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, – студенти. Вони не лише поширюють інформацію про систему безоплатної правової допомоги, але й беруть участь в проєкті «Служба волонтерів у судах», в межах якого допомагають відвідувачам суду отримати необхідну інформацію.

«Це справді унікальна можливість допомагати іншим людям. Коли я розповідаю співрозмовникам про систему, про напрямки діяльності і що сьогодні справді можна отримати юридичну пораду безкоштовно, то люди часто дивуються і не вірять. Але щоразу після того, як звернулися і отримали допомогу,  дякують мені», – розповідає волонтерка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дар’я Оксюта.