назад

На Кіровоградщині навчалися як протидіяти торгівлі людьми

Рівень обізнаності суспільства стосовно ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та можливості отримання допомоги постраждалими особами – невисокий.

Власне, що таке торгівля людьми та які її основні форми? Які причини, ознаки та етапи торгівлі людьми? Які потреби потерпілих від торгівлі людьми? Як проводити опитування дитини, яка є потерпілою або свідком від торгівлі людьми? Яку відповідальність можна понести за торгівлю людьми?

Ці питання обговорили під час тренінгу: «Протидія торгівлі людьми», який відбувся за підтримки Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради.

Мета заходу полягала в тому, аби підвищити рівень поінформованості та усвідомлення працівниками бібліотек, соціальної сфери, служби у справах дітей  та відділу культури, молоді та спорту Соколівської  сільської  ради проблеми торгівлі людьми.

«В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до органів місцевого самоврядування за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на вебсайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua», – пояснила Наталія Цуцман, юристка Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Також учасники заходу розглянули ситуативні питання: як запобігти потраплянню в ситуації торгівлі людьми в Україні та за кордоном; які є наявні ресурси для профілактичної роботи із групами ризику; до кого звернутися по допомогу, потрапивши у ситуацію торгівлі людьми; як  виявити постраждалих; які основні відмінності нелегальної міграції та торгівлі людьми; який національний механізм взаємодії та програми міжнародних організацій.

Наприкінці заходу психолог Олександр Зінов’єв провів для учасників інформаційно-просвітницьку  гру «Ліза  та  її  друзі  подорожують  світом». Під час гри учасники мали змогу закріпити отримані знання та напрацювати навички безпечної поведінки в ситуаціях, які потенційно можуть призвести особу до потрапляння  у випадки торгівлі  людьми.