назад

На Кіровоградщині відбулася презентація першого в Україні видання з першої психологічної допомоги

У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області відбулася презентація першого в Україні видання з першої психологічної допомоги для поліцейських підрозділів із протидії домашньому насильству.

Методичні рекомендації розроблені у рамках співпраці Української асоціації арт-терапії та Управління дотримання прав людини Національної поліції України. Видання отримало схвальний відгук від доктора медичних наук, професора М. Пересадіна (Університетська клініка імені П. Страдиньша (Латвія) та використовується підрозділами з протидії домашньому насильству Національної поліції у всіх регіонах України.

«Актуальність питання протидії домашньому насильству в нашій державі  не викликає сумнівів, адже, за даними Мінсоцполітики щороку від домашнього насильства в Україні потерпає близько 100 тисяч людей, 90% з цього числа – жінки. Фахівці Фонду ООН у галузі народонаселення зазначають, що від насильства в Україні щороку страждають 1.8 мільйона жінок», – прокоментував старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України капітан поліції Микола Сульжук.

Під час презентації учасники розповіли про особливості комунікації поліцейського з особами, що зазнали домашнього насильства та їх кривдниками, обговорили існуючі рекомендації для психологів та інших спеціалістів, добровольців, які працюють в екстремальних ситуаціях.

«У методичних рекомендаціях запропонована інформація не лише з питань надання ППД, але й розкрито деякі аспекти психології горя, особливостей комунікації з кривдником, особою, що зазнала домашнього насильства та дітьми і підлітками, які стали свідками таких ситуацій чи самі потерпають від подібного. Методичні рекомендації завершує розділ, що надає поліцейським дієвий, доступний інструментарій для їх власного психологічного захисту», – зазначив президент Української асоціації арт-терапії, керівник Центру психологічної допомоги військовим і правоохоронцям, дійсний член Національної психологічної асоціації України, психолог-психотерапевт, магістр у галузі охорони здоров’я, лейтенант внутрішньої служби Рустам Тараненко.

Не оминули учасники й обговорення станів людини, яка потребує першої психологічної допомоги, а також вправ, які спрямовані на подолання стресового стану в правоохоронця.

«Методичні рекомендації будуть також корисними і для використання в роботі фахівцями системи безоплатної правової допомоги, оскільки до бюро правової допомоги звертаються особи, які потерпають від домашнього насилля, опинилися у складній життєвій ситуації, зазнали горя», – зауважила заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Олена Шишкарьова.

Наприкінці заходу Микола Сульжук та Рустам Тараненко передали примірники у використання Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області та Кіровоградській обласній прокуратурі.