назад

На Лебединщині люди з порушенням слуху дізналися про спадкування та приватизацію нерухомого майна

Упродовж останніх п’яти років Лебединське бюро правової допомоги плідно співпрацює з Лебединською первинною організацією «Українського товариства глухих» (УТОГ). За допомогою сурдоперекладу Лідії Попової юристи бюро доносять правову інформацію членам цієї організації. Цього разу нечуючих інформували щодо порядку спадкування та приватизації нерухомого майна.

Юристка Лебединського бюро правової допомоги Ірина Лєвих зазначила, що правовідносини власності виникають, змінюються та припиняються на підставі певних юридичних фактів, які називають підставами набуття права власності. Поряд із підставами існують і способи набуття права власності. Підставами набуття права власності є, наприклад, заповіт, рішення суду, договір купівлі-продажу, тощо. Способами набуття права власності є передання речі, державна реєстрація правочину або права тощо.

«Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину», – пояснила Ірина Лєвих.

Спадкоємець зобов’язаний особисто подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява подається за місцем її відкриття, яким є останнє місце проживання спадкодавця.

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна. Після отримання заяви, нотаріусом заводиться спадкова справа.

«Інколи спадкоємці бажають відмовитися від прийняття спадщини з різноманітних поглядів. Це буває як через борги спадкодавця, так і через якісь інші особисті причини. Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною. Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття», – повідомила юрист.

По закінченню заходу всі бажаючі отримали правові консультації та буклети з довідковою інформацією.