назад

На Львівщині відбувся другий обласний форум # СТОП_БУЛІНГ

    24 вересня у народному домі села Пасіки-Зубрицькі, Давидівської сільської територіальної громади, відбувся другий обласний форум #СТОП_БУЛІНГ. Мета заходу –  винести проблему булінгу на якісно новий рівень обговорення. Дати можливість залучити до обговорення всі сторони, які можуть сприяти у вирішенні цієї проблеми, сприяти обміну досвідом навчально-виховної роботи з дітьми та підлітками, а також попередження і профілактика випадків цькування серед дітей у школах, популяризація дружби, підтримки і взаємодопомоги у колективі.

Учасниками форуму були депутати, представники Львівської обласної державної адміністрації, педагоги, психологи, соціальні працівники та представники різних соціальних установ.

Активно протидіє поширенню булінгу і система безоплатної правової допомоги. Про її виклики та місію розповіла Уляна Стефак, директор Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги .

    « Система безоплатної правової допомоги, а зокрема наш Львівський місцевий центр виступає проти поширення цього негативного явища. Ми проводимо різнопланові заходи з протидії булінгу в різних навчальних закладах. Ми організовуємо спільний перегляд фільмів з мережею Docudays, а потім обговорюємо їх разом з дітками».

Булінг – систематичне явище, яке негативно впливає не лише на булера (кривдника), а й на жертву. Це те, про що не можна мовчати. Адже, замовчуючи проблему ми не вирішуємо її. Здавалося б, звичайне негарне слово може лише зіпсувати настрій. Але інколи наслідки таких висловлювань порушують закон.

 «Сьогодні зранку читав новини. Одеса, хлопчик 12 років спалив церкву. А знаєте чому? Бо дитина священника знущалась над ним у школі. Це – булінг. І, бачите, які ми наслідки маємо, через замовчування цієї проблеми?», – розповів Юрій Холод, заступник голови Львівської обласної ради.

Своїми історіями та думками щодо проблеми булінгу ділились й інші учасники заходу.

     «Рік тому, був випадок, коли дві дівчини і хлопці побили дівчину. У ході з’ясування обставин, юнаки вибачились, а дівчата відмовились визнавати свою провину. Не злякала їх і кримінальна відповідальність, а це вже перші тривожні сигнали, на які ми мусимо реагувати», – розповів Володимир Лис,  керівник Служби у справах дітей у Львівській області.

Якщо ж винуватець порушив закон, але щиро зізнається, то тут в силу вступає відновне правосуддя.

    «Відновне правосуддя – це шанс підлітка не лише визнати та усвідомити свою провину, а й змога «реабілітуватись» перед законом та «звільнитись» від кримінальної відповідальності». – розповіла Уляна Стефак, директор Львівського місцевого центру з надання БВПД.