назад

На міжнародному фестивалі у Коростені фахівці системи БПД консультували з земельних питань

У першу суботу вересня у Корестені відбувся вже XIII Міжнародний Фестиваль дерунів. Гості свята змогли насолодитись не лише смаколиками, взяти участь у конкурсах, відвідати виставки під відкритим небо, а й отримати консультації з правових питань. Як це було читайте у нашому огляді.

На початку вересня до старовинного міста Коростеня приїжджають тисячі гостей з усієї України та закордону, аби відвідати Міжнародний Фестиваль дерунів. Це приклад, як завдяки вдалій ідеї та її реалізації зробити невеликі міста цікавими для туристів. Традиційно майстер-клас з приготування дерунів демонстрував мер міста. Громади частували найрізноманітнішими дерунами з м’ясом, сиром, салом. Народні майстри демонстрували свої вироби. Під час Фестивалю дерунів учасники змагались в конкурсах на найбільший і найоригінальніший овоч та фрукт Коростенщини, кращий національний костюм (чоловічий, жіночий, дитячий), визначали найсмачніші деруни, краще презентовані страви та облаштоване місце.

Фахівці системи безоплатної правової допомоги не могли пройти повз такий масштабний захід. Адже не перший рік ми використовуємо цей популярний майданчик аби розповісти про систему безоплатної правової допомоги якомога більшій кількості відвідувачів.

Цього року на фестиваль для консультування та надання правової інформації із земельних питань завітали: директори Коростенського та Житомирського місцевих центрів з надання БВПД Тетяна Грищенко та Олександр Коваль, фахівчиня Коростенського місцевого центру Оксана Сергієнко та спеціаліст Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Дар’я Гончарова. Усі охочі окрім консультування та корисної інформації мали змогу пройти анкетування щодо вирішення земельних питань, а також взяли участь у безпрограшній лотереї та отримали подарунки.

З 1 липня відкрився ринок землі і у тих, хто володіє землями сільськогосподарського призначення виникає чимало питань. Не всі власники належним чином оформили ці земельні ділянки, хтось хоче змінити орендаря, когось цікавить нормативно-грошова оцінка цих земель. Питань у людей багато, тому ми використовуємо подібні масштабні заходи, аби проконсультувати людей, розповісти їм про можливість скористатись фаховою правовою допомогою, – наголошує директорка Коростенського місцевого центру з надання БВПД Тетяна Грищенко.

Відвідувачі фестивалю активно підходили до локації системи БПД адже могли отримати консультації, охоче брали буклети із земельних питань.

Довідково. Захід відбувся у межах реалізації проєкту «Програма прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», який реалізується за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Виникли земельні питання? Звертайтеся до фахівців системи безоплатної правової допомоги. Обирайте зручний спосіб отримати правову допомогу, адже ви можете це зробити, як офлайн завітавши до центрів або бюро правової допомоги, так і онлайн.

Як отримати правову допомогу дистанційно?

– зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

– скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право»

– у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html

– у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/

– через форму зворотного зв’язку на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/zvernennya/onlajn-yurydychna-konsultatsiya/

– потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot

– правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua.