назад

На Миколаївщині стартував цикл онлайн-семінарів для осіб поважного віку

На Миколаївщині стартував цикл онлайн-семінарів для осіб поважного віку, в рамках якого експерти-юристи роз’яснюватимуть як захисти свої майнові права. Розпочали з теми «Особливості укладення договору довічного утримання та дарування. Спадкування за законом та заповітом».

Протягом вебінару приватний нотаріус Марія Міщенко розповіла про особливості різних варіантів відчуження майна та зробила порівняльну характеристику договору дарування, договору довічного утримання, спадкового договору та заповіту. Однією з ключових спільних рис зазначених документів є те, що вони укладаються у письмовій формі та підлягають обов’язковому нотаріальному посвідченню, а якщо за вказаними правочинами набуваються права на нерухоме майно, то вони підлягають державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Крім цього, стисло розглянули таку об’ємну тему як спадкування за законом та заповітом. Зокрема зауважили на тому, що спадкування за заповітом поставлене, серед видів спадкування, на перше місце відповідно до домінанти пріоритетності волі особи. Це означає, що якщо людина склала заповіт і не скасувала його, то у разі її смерті спадкування здійснюється за заповітом, який є останньою волею спадкодавця. В цьому випадку право на спадкування спадкоємцям за законом залишається лише за відсутності заповіту або повного чи часткового визнання заповіту недійсним, неприйняття спадщини спадкоємцем за заповітом, усунення від права на спадкування спадкоємця за заповітом, неохоплення заповітом усієї спадщини. Таким чином, спадкування за законом має місце, коли й оскільки воно не змінене заповітом.

Переглянути вебінар можна за посиланням http://bit.ly/3o55GYx.

Також за цим посиланням http://bit.ly/2KASDAm можна подивитись презентаційні матеріали із заходу.

 

Довідково. Розклад наступних вебінарів:

25 січня 2021 року з 10:00 до 12:00 – Приватизація житла. Спікерка – адвокатка Людмила Долгова.

26 січня 2021 року з 10:00 до 12:00 – Судовий порядок захисту прав. Спікерка – адвокатка Ольга Трунова.

28 січня 2021 року з 10:00 до 12:00 – Приватизація землі. Спікерка – менеджерка з якості Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області, адвокатка Ганна Гоголева.

 

Захід організовано ГО Клуб сталого розвитку “Південна ініціатива” у партнерстві з ГО «МрійДій» та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області в рамках грантового проєкту «Захист майнових прав людей поважного віку», що реалізовується ГО Суспільство і Право за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні/ Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine.