назад

На Миколаївщині відбувся інфотиждень для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД регіону

Практичні аспекти забезпечення прав громадян на безоплатну правову допомогу – на Миколаївщині відбувся інфотиждень для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД регіону. Серед ключових тем до обговорення – якість надання безоплатної правової допомоги.

«Головним завданням системи БПД є забезпечення рівного доступу до правосуддя для кожного. І одна з найважливіших умов для досягнення зазначеної мети – це злагоджена робота системи з адвокатами, які безпосередньо надають безоплатну правову допомогу клієнтам», – зазначила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша.

Протягом трьох днів учасники обговорювали актуальні питання співпраці адвокатів з системою БПД, зокрема йшлося про порядок розподілу доручень та оплати послуг адвокатів за надання безоплатної вторинної правової допомоги. Серед іншого, говорили й про результати минулорічної роботи. Так, менеджерка з якості Регіонального центру Ганна Гоголева проаналізувала проведені спостереження у кримінальному процесі протягом 2020 року та зауважила на стандартах якості з надання БВПД.

Крім цього, до участі в зустрічах з адвокатами долучились партнери системи БПД в сфері дотримання прав людини, а саме: регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області Юлія Левкович та старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини у поліцейській діяльності

Управління дотримання прав людини Національної поліції України Марина Семикіна. Обговорюючи завдання та повноваження офісу омбудсмена та Управління дотримання прав людини Нацполіції учасники визначили алгоритм взаємодії в напрямі захисту прав затриманих, заарештованих та засуджених. Зокрема, йшлося про механізми повідомлення адвокатами уповноважених осіб про можливі порушення прав людини.