назад

На Полтавщині обговорили результати роботи та кращі практики надання правової допомоги у регіоні

15 вересня 2021 року у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбулася нарада за участю керівників відділів, працівників Регіонального центру, директорів місцевих центрів з надання БВПД та очільників бюро правової допомоги Полтавської області.

Захід мав на меті підсумувати роботу системи БПД у Полтавській області за 8 місяців 2021 року; порівняти роботу місцевих центрів; обговорити питання організації подальшої співпраці суб’єктів надання правових послуг задля захисту прав представників громади зокрема, ОТГ, правозахисних громадських організацій, органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Модератором заходу був  директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

 «Перші п’ять років роботи бюро правової допомоги Полтавщини засвідчили  їх ефективність, важливість та необхідність для усіх українців. За ці роки роботи бюро правової допомоги стали невід’ємною  складовою життя громади, адже  наші працівники, окрім надання консультацій та здійснення представництва, активно працюють над підвищенням правової обізнаності громадян. Організовують та проводять правопросвітницькі заходи, круглі столи, надають методичну допомогу органам місцевого самоврядування та багато іншого. Крім того, надаючи громадянам юридичні консультації, складаючи документи процесуального характеру та представляючи їх інтереси у суді фахівці бюро правової допомоги Полтавщини сприяють виробленню у громадян практики використання правових інструментів для вирішення своїх життєвих питань» – відзначив очільник Регіонального центру при відкритті заходу.

З вітальним  словом до учасників зібрання звернувся перший заступник голови Полтавської обласної ради  Олександр Лемешко, який відзначив роботу фахівців системи БПД Полтавщини, яка є прикладом ефективної співпраці правників області та представників органів місцевого самоврядування  задля захисту прав громадян та підвищення їх правової обізнаності, а прийняті програми правової освіти є ефективним інструментом   реалізації правопросвітницьких заходів у регіоні.

Вже доброю традицією під час таких зібрань є  розпочинати їх з приємних моментів і  тому за результатами роботи кращих працівників системи БПД області нагородили відповідними відзнаками.

Заступник директора Регіонального центру Ігор Клименко поінформував присутні про результати роботи  бюро правової допомоги за 8 місяців поточного року. Він розповів про напрями роботи системи БПД: як працювали місцеві центри та бюро правової допомоги Полтавської області, яка робота здійснювала щодо надання правової допомоги, поліпшення її якості, правопросвітництва, прийняття програм правової освіти та правової допомоги.

Головний бухгалтер Регіонального центру Наталія Бутенко, проаналізувала виконання кошторису Регіональним та місцевими центрами.

Про комунікації та правопросвітництво у 2021 році, їх нові формати та підходи розповіла начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Юлія Козаченко.

Як контролюється якість правової допомоги у регіоні завдяки реалізації пілотного проекту «Аудіо записи» та про шляхи вирішення проблемних питань  у даному напрямі поінформував учасників зібрання заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення та розвитку інфраструктури Микола Козелько.

Заходи подібного формату для Полтавщини є вже доброю традицією та є дієвим інструментом для обговорення кращих практик розвитку та надання безоплатної правової допомоги в регіоні.