назад

На Полтавщині відбувся другий етап ХІІI конкурсу з відбору адвокатів до системи безоплатної правової допомоги

20 липня  2021 року у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбувся другий етап конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Конкурс проходить відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 24.05.2021 за № 1687/7  «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» та  Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011р. за № 1362 « Про затвердження Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги ». Це вже 13-ий конкурс, який проводиться у межах залучення адвокатів до надання БВПД починаючи із 2013 року.

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно було зареєструватися на веб-сторінці реєстрації, посилання на яку зазначено в оголошенні про проведення конкурсу. Взяти участь змогли адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.

Так, з 1 по 11 липня 2021 року  захисники пройшли дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги», ознайомилися з його матеріалами та склали перевірочні тестові завдання, оцінювання яких здійснювалось автоматично. Дистанційний курс пройшли 24 адвоката.

Конкурс проводиться двома етапами. На першому етапі комісія розглядає надіслані Координаційним центром скановані копії документів адвоката та на підставі інформації, що міститься у зазначених документах, оцінює адвоката за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосування до адвоката дисциплінарних стягнень, а також враховує результат проходження адвокатом дистанційного курсу. Цей етап відбувався без персональної участі адвокатів.

За результатами засідання комісії до проходження у другому етапі відбору було допущено 23 адвоката.

На другому етапі конкурсу комісією проводиться індивідуальна співбесіда з адвокатом. Під час проведення зазначеної співбесіди адвокат оцінюється за критеріями мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості та вміння представити приклади надання ним правової допомоги.

До складу комісії увійшли представники органів юстиції та судової системи, Полтавської обласної ради, Ради адвокатів Полтавської області, Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвокати та  фахівці системи БПД Полтавщини.

« Першочерговим завданням БВПД є створення рівних можливостей для всіх категорій населення доступу до правосуддя, яка гарантується державою, незалежно від рівня їх матеріальної забезпеченості чи ступеня соціальної вразливості. Наразі багато людей звертаються до БВПД задля отримання правової допомоги. Проведення чергового конкурсу поповнить когорту адвокатів, що значно збільшить якість правових послуг та дозволить надавати їх навіть у найвіддаленіших районах області. В свою чергу  для адвокатів робота  у системі є неоціненним досвідом у їх кар’єрі та можливість для  їх  професійного розвитку », – підсумував голова конкурсної комісії та очільник Регіонального центру Олександр Черчатий.

Результати другого етапу конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, будуть оприлюдненні на офіційному веб-сайті Координаційного центру згодом.

 Адвокати, які пройдуть конкурс, залучатимуться до надання БВПД на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору, відповідно до Порядку та умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 8.