назад

На Рівненщині нагороджено найкращих волонтерів системи БПД регіону

Проєкт «Волонтер БПД» реалізовується з березня 2021 року. За 4 місяці з центрами БВПД області підписано 49 договорів про провадження волонтерської діяльності. Сьогодні ж, у стінах Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області пройшов круглий стіл, під час якого обговорено головні  здобутки та проблеми волонтерської діяльності в системі БПД а також нагороджено грамотами найбільш активних волонтерів.

Студенти, науковці, адвокати, громадські активісти та представники інших професій –  усіх цих людей об’єднав в одну спільноту волонтерський рух системи БПД Рівненщини.

«Я, без перебільшення можу сказати, що пишаюсь нашими волонтерами. Це надзвичайно активні люди, які за покликом душі долучились до цього проєкту. За чотири місяці волонтерами виконано 336 завдань, до центрів та бюро перенаправлено 383 осіб. Загалом наші волонтери на популяризацію системи БПД затратили майже 500 годин свого вільного від роботи чи навчання часу»,- зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Проєкт «Волонтер БПД» набув неабиякої популярності на Рівненщині. Десятки краян пройшли дистанційний навчальний курс «Основи волонтерської діяльності», отримали сертифікат та уклали договір про провадження волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги. Серед волонтерів системи БПД Рівненщини є навіть цілі «родинні підряди».

Іванна Голуб – адвокатка, яка співпрацює з системою БПД Рівненщини, дізнавшись про проєкт «Волонтер БПД», відразу вирішила до нього долучитись. Зацікавився проєктом і її син, студент Станіслав Голуб.

«Робота волонтера полягає в донесенні інформації про можливість скористатися гарантованою державою безоплатною правовою допомогою до кожної людини, до кожного громадянина нашої держави.  Ми маємо знати свої права, розповідати про можливості захистити себе у критичних ситуаціях, наприклад, при затриманні. Особливо це актуально для молоді, яка ще не має життєвого досвіду, часто не знає своїх прав і не задумується про те, що кожному може знадобитися термінова правова допомога. Часто молодь не знає, що може отримати таку допомогу безоплатно. Ми повинні вміти захистити себе і один одного», –  розповів волонтер БПД Станіслав Голуб.

Відтак «родинний підряд» Голубів взявся активно працювати над підвищенням рівня правової обізнаності населення шляхом правопросвітництва, зокрема серед молоді.

Не менш активно працюють над популяризацією системи безоплатної правової допомоги і представниці громадської організації «Ангели життя».

 «Наша громадська організація працює здебільшого з проблемою домашнього насильства. Проте, заходи ми проводимо для різних цільових аудиторій. Інколи бувають такі насичені дні, що буває і по 5 заходів в один день. Зустрічаючись з людьми, ми завжди розповідаємо про систему БПД та шляхи захисту порушених прав громадян з допомогою системи безоплатної правової допомоги», – розповіла голова ГО «Ангели життя» Ліана Диновська.

В науковому та освітньому середовищі про систему БПД розповідає волонтер, заступник директора Навчально-наукового інституту права НУВГП к.ю.н., доцент Оксана Швець.

«За роки співпраці з Регіональним центром – юриспруденція, яку вивчають наші студенти та система БПД стали невід’ємними частинами одне одного. Проєкт «Волонтер БПД» дав мені та нашим студентам додаткову можливість не тільки більше дізнатись про безоплатну правову допомогу але й доносити важливу правову інформацію до пересічних громадян. Це напрочуд цікавий та корисний проєкт, для молодих фахівців, які планують побудувати кар’єру в галузі права»,- зазначила Оксана Швець.

Відтак, за успішну волонтерську діяльність у сфері надання безоплатної правової допомоги, активну громадянську позицію та сприяння у реалізації державної політики щодо захисту прав громадян директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк нагородив грамотами 14 найактивніших волонтерів системи БПД Рівненщини.