назад

На Рівненщині обговорили стан дотримання прав і свобод людини

У стінах Рівненської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл щодо дотримання прав і свобод людини в регіоні. До обговорення проблемних питань долучились представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у північних областях Вікторія Пєхова, регіональний представник Уповноваженого Верховної  Ради України з прав людини у Рівненській області Андрій Преподобний, директор департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської ОДА Юлія Шигорева, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк, а також представники територіальних громад та структурних підрозділів ОДА та РДА.

Під час заходу окреслено актуальні проблеми у сфері дотримання прав і свобод людини, недоліки у законодавстві, які негативно впливають на стан додержання та захисту прав і свобод людини та заходи, які реалізуються з метою їх відновлення.

Заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк  порушив низку питань щодо консультування жителів громад Рівненщини та  надання правової допомоги в контексті взаємодії організацій, представники яких долучились до заходу. Також, Сергій Іллюк наголосив присутнім на важливості взаємодії в напрямку попередження порушень прав людини та детально зупинився на можливих формах такої співпраці.

«Захист констутуційних прав і свобод громадян є основною метою роботи системи безоплатної правової допомоги. Ми ,як ніхто, знаємо про наболілі питання мешканців нашого регіону. Адже зі своїми проблемами вони йдуть саме до нас. Впевнений, що посилення співпраці між державними інституціями стане додатковим інструментом дотримання та захисту прав громадян»,- зазначив заступник   директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк.

Також під час круглого столу, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у північних областях Вікторія Пєхова презентувала щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік. Згідно з даними минулоріч від жителів Рівненщини надійшло 378 письмових звернень, з них найбільше стосувались порушення права на доступ до публічної інформації – 72, найменше щодо свободи від дискримінації за ознакою релігійних переконань та ін. – 14 звернень.

Центри з надання БВПД Рівненщини та регіональні представники Уповноваженого ВР з прав людини вже тривалий час співпрацюють з питань захисту прав громадян, регулярно проводячи спільні заходи, прийоми, консультації, тощо. Тому під час круглого столу було обговорено не лише  забезпечення конституційних прав громадян, але  й вдосконалення  механізму подальшої співпраці.