назад

На Рівненщині перевірили дотримання прав осіб в умовах карантину, що перебувають у місцях не свободи

Заборони і обмеження у зв’язку з карантинними заходами внеси зміни в усі сфери життя. Проте, дотримання прав людини – приоритет діяльності системи БПД. Відтак, у рамках реалізації національного превентивного механізму до ДУ «Городищенська виправна колонія (№96)» та   Рівненського обласного центру психічного здоров’я населення Рівненської обласної ради було здійснено моніторингові візити.

Дотримання протиепідеміологічних заходів та прав і свобод людини у Городищенській виправній колонії №96 перевірила моніторингова група до якої увійшли заступник директора Регіонального центру з надання БПВД у Рівненській області Сергій Іллюк та регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Рівненській області Андрій Преподобний.

Зокрема, члени моніторингової групи перевірили стан забезпечення заходів із запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, а також дотримання конституційних прав та свобод людини в умовах позбавлення волі.

За результатами візиту, представники моніторингової групи зробили висновок,що загалом в установі  дотримуються  заходів з протидії поширенню коронавірусу. Адміністрацією та медичною частиною враховані рекомендації, що надавались іншим установам виконання покарань за результатами подібних цільових візитів. Належним чином організований прийом посилок/передач, персонал установи забезпечений засобами індивідуального захисту, при вході до окремих локацій розміщені дезінфекційні бар’єри та антисептичні засоби. В медичній частині є приміщення для ізоляції 25-30 осіб з підозрою на коронавірус COVID-19.

Разом з тим, під час особистого спілкування засуджені розповіли про те, що забезпечуються дезінфекційними засобами та здійснюють прибирання в камерних приміщеннях самостійно. Також, озвучили засуджені і деякі свої скарги.

«Під час моніторингу надходили скарги від засуджених на умови тримання та упередженість, на їх думку, адміністрації при застосуванні дисциплінарних стягнень та інших обмежень. Озвучені скарги з проблемних питань забезпечення прав засуджених потребують додаткового вивчення та аналізу. У зв’язку з цим засудженим повідомлено про проведення виїзного прийому засуджених вказаної установи найближчим часом»,- розповів заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк.

Завітала моніторингова група і до Рівненського обласного центру психічного здоров’я населення Рівненської обласної ради. Керівник закладу розповів, що за час введення карантину у лікарні був один випадок інфікування коронавірусною інфекцією COVID-19 працівниці наркологічного стаціонарного відділення Центру, який мав місце 29 квітня 2020 року. Очільник закладу зауважив, що вказане відділення Центру закрите для прийому пацієнтів, проведене тестування контактних осіб з числа працівників, проведена дезінфекція всіх приміщень відділення.

На час карантину впроваджено обмеження щодо відвідування пацієнтів родичами, близькими. Не всі пацієнти забезпечені засобами індивідуального захисту, також у закладі не запроваджено спеціальної процедури утилізації засобів індивідуального захисту, що видаються працівникам.

Також наразі не проводиться госпіталізація до Центру осіб з ознаками ГРВІ, які страждають на психічні захворювання чи перебувають у стані збудження. Такі пацієнти перенаправляються до КП «Острозька обласна психіатрична лікарня».

Заклад не налагодив взаємодію з судовими органами щодо проведення судових засідань в режимі відео-конференції для зміни (продовження) примусових заходів медичного характеру.

Загалом же працівники закладу забезпечені необхідними засобами (маски, гумові рукавиці, окуляри, дезінфекційні та антисептичні засоби) для роботи в умовах протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Таким чином,члени моніторингової групи за результатами відвідин цих двох установ зробили заключення про відсутність там грубих порушень прав людини чи не дотримання карантинних заходів.