назад

На Рівненщині правоосвітня робота з підростаючим поколінням закріплена підписаним Меморандумом

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк підписав Меморандум про співпрацю з Рівненською обласною членською благодійною організацією “Серце дітям України”, в особі голови правління Тетяни Кідрук. Разом з тим, в рамках співпраці у стінах Регіонального центру відбувся правопросвітницький захід для школярів Рівного.

Про систему безоплатної правової допомоги України, роботу центрів БВПД та бюро а також про особливості адвокатської діяльності дізнались школярі під час відвідин Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області. Такий візит організовано представниками благодійної організації «Серце дітям України» в рамках третього профорієнтаційного заходу «Future job profession”.

«Зустрічі з дітьми – один з основних напрямів правопросвітництва системи безоплатної правової допомоги. Адже підростаюче покоління – це майбутнє нашої держави. Важливо аби діти не лише знали про свої права але й вміли їх захищати. Так, до прикладу, діти – це та категорія наших клієнтів, які мають право не лише отримати безоплатну консультацію але й мають право на послуги юриста чи адвоката для представлення їх інтересів в судах. У нас бували випадки, коли неповнолітні з допомогою наших юристів, через суд позбавляли батьківських прав своїх горе-батьків», – розповів директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Познайомив школярів з системою БПД Василь Овдіюк не лише в теорії. З дотриманням усіх карантинних вимог, він провів для дітей екскурсію Регіональним та місцевим центром, показавши як працюють фахівці центрів задля захисту прав громадян. В свою чергу, запрошена на захід адвокат та волонтер системи БПД Іванна Голуб розповіла дітям про особливості адвокатської діяльності,співпрацю з системою безоплатної правової допомоги та волонтерство своє та свого сина в системі безоплатної правової допомоги. Разом з тим,адвокатка закликала молодь долучатись до волонтерського руху задля саморозвитку,вдосконалення комунікативних навичок та поглиблення правових знань.

За для того аби подібне спілкування стало доброю традицією було підписано Меморандум про співпрацю Регіонального центру з Рівненською обласною членською благодійною організацією “Серце дітям України”.  Метою цього Меморандуму є консолідація Сторін, спрямована на забезпечення рівного доступу осіб до правосуддя, протидія булінгу та домашньому насильству, обмін досвідом для реалізації права на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу, сприяння та створення умов для ефективного забезпечення надання правової допомоги особам які перебувають у дитячих відділеннях лікарень.

Наприкінці заходу сторони домовились про проведення подальших заходів на виконання положення Меморандуму, а Василь Овдіюк побажав  молоді правильного вибору професії, який би приніс не лише успіх, але й користь для суспільства.