назад

На Рівненщині представники Асоціації міст України долучаються до реалізації проєкту відновного правосуддя

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк підписав Меморандум про співпрацю з Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України, в особі виконавчої директорки Тетяни Грещук. З поміж іншого, меморандумом закріплена співпраця у реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Цій події передували перемовини та проведені спільно декілька заходів для представників органів місцевого самоврядування Рівненщини.  

На Рівненщині з 2020 року впроваджується проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені кримінального правопорушення». Програма включає в себе скоординовану організацію ефективної комунікації між правопорушниками та потерпілими з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди та максимально раннього виведення неповнолітніх з кримінального процесу. Вона дає шанс неповнолітнім правопорушникам визнати свою помилку, відшкодувати завдану шкоду, примиритись з потерпілою стороною і тим самим бути звільненими від кримінального покарання.

«На Рівненщині вже є чимало успішних справ по проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені кримінального правопорушення». Результати нашої роботи вказують на те, що ми на вірному шляху. Тож важливо продовжувати працювати над посиленням взаємодії з уповноваженими органами міністерств та відомств, що опікуються соціальним супроводом неповнолітніх та розширенням кола партнерів. Залучення до реалізації проєкту представників органів місцевого самоврядування дозволить не лише посилити роботу з популяризації проєкту серед населення області але й дасть можливість значно ефективніше організовувати роботу «на місцях» з неповнолітніми правопорушниками, щодо їх подальшої ресоціалізації», – зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Відтак, серед кола партнерів, які можуть бути задіяні до реалізації заходів Програми тепер і Рівненське Регіональне відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування  «Асоціація міст України», що закріплено підписаним меморандумом. Його мета – співпраця Сторін з надання юридичної, інформаційної, консультативної допомоги, своєчасних, гарантованих та кваліфікованих послуг з метою захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, вдосконалення системи безоплатної правової допомоги та надання правничих послуг, об’єднання зусиль щодо роз’яснювальної роботи серед громадян з питань захисту та відстоювання  прав і свобод  громадян; здійснення освітньо-профілактичної роботи щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних явищ, попередження насильства у сім’ї та реалізації проєкту відновного правосуддя «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

 «Співпраця в рамках Меморандуму є важливою для усіх сторін, адже ми зацікавлені, щоб органи місцевого самоврядування  розвивалися у всіх сферах, а громадяни щоб отримували якісні послуги на місцях. Відтак, навчання, консультації та допомога,  які надають фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області  – є важливим елементом розвитку усіх громад Рівненщини»,- розповіла Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук.

На останок,  присутні підписанти меморандуму домовились щодо проведення спільних правопросвітницьких та комунікативних заходів на виконання цілей меморандуму.