назад

На Рівненщині представники обласного контактного центру долучаються до реалізації проєкту відновного правосуддя

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк підписав Меморандум про співпрацю з Рівненським обласним контактним центром Рівненської ОДА , в особі директора Василя Куриласа. З поміж іншого, меморандумом закріплена співпраця, в тому числі  у реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

«Робота, як системи БПД, так і контактного центру дещо схожа. Адже до обох наших організацій громадяни звертаються тоді коли хочуть отримати відповіді на турбуючі їх питання. Завдяки співпраці в рамках Меморандуму – інформування про систему БПД ми зможемо вивести на якісно новий рівень», – зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Під час зустрічі з очільником обласного контактного центру Василь Овдіюк детально розповів про проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені кримінального правопорушення». Він зазначив, що проєкт впроваджується з 2020 року. Програма включає в себе скоординовану організацію ефективної комунікації між правопорушниками та потерпілими з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди та максимально раннього виведення неповнолітніх з кримінального процесу. Вона дає шанс неповнолітнім правопорушникам визнати свою помилку, відшкодувати завдану шкоду, примиритись з потерпілою стороною і тим самим бути звільненими від кримінального покарання.

Мета Меморандуму – співпраця Сторін з надання юридичної, інформаційної, консультативної допомоги, своєчасних, гарантованих та кваліфікованих послуг з метою захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, вдосконалення системи безоплатної правової допомоги та надання правничих послуг, об’єднання зусиль щодо роз’яснювальної роботи серед громадян з питань захисту та відстоювання  прав і свобод  громадян; здійснення освітньо-профілактичної роботи щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних явищ, попередження насильства у сім’ї та реалізації проєкту відновного правосуддя «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

 

На останок,  присутні підписанти меморандуму домовились щодо проведення спільних заходів на виконання цілей меморандуму.