Нещодавно фахівці Сарненського МЦ побували в с.Нобель, де 500 років тому назад було створено унікальну поліську святиню – Нобельське Євангеліє. Справжній правовий десант попрямував до Зарічненського району, що межує з Республікою Білорусь. Для підвищення рівня обізнаності власників і користувачів земельних ділянок щодо своїх прав на землю та способів їх захисту правники Сарненського МЦ з надання БВПД, в т.ч. Дубровицького бюро правової допомоги, провели декілька правопросвітницьких заходів та забезпечили роботу мобільних консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги у селах Серники, Морочне, Локниця та Нобель.
Правовий десант «захопив» місцеві поштові відділення, амбулаторії та ФАПи, будинки культури та бібліотеки, аптеки й магазини, школи та ДНЗ.
Загалом, більше 80 осіб взяли участь у правопросвітницьких заходах.
40 жителям Поліської глибинки було надано безоплатну первинну правову допомогу, в т.ч. 8 осіб одразу ж на місці отримали письмові відповіді на свої питання.
«Зарічненський район – найвіддаленіший з усіх районів Рівненщини, які належать до юрисдикції Сарненського місцевого центру з надання БВПД. Тут немає бюро правової допомоги, а мешканцям району доволі складно добиратися до найближчого – Дубровицького бюро. Тому можливість здійснити виїзд так званого «правового десанту» – чудова нагода ознайомити якомога більшу кількість населення Поліської глибинки з системою безоплатної правової допомоги, видами правових послуг, що надаються місцевим центром та бюро, а також допомогти знайти прості й конкретні відповіді на, здавалось би, складні для селян питання. Жваве обговорення викликали у людей земельні питання, а така особлива цікавість пов’язана з майбутнім відкриттям ринку землі», – розповіла директор Сарненського МЦ з надання БВПД Юлія Міхнова.
Серед інших заходів було проведено семінари для працівників трьох сільських рад на теми: «Порядок обігу земель сільськогосподарського призначення», «Порядок спадкування земельних паїв», «Особливості земельної реформи в Україні».
Найпоширенішими питаннями, які цікавили громадян, були:
- як успадкувати земельну ділянку після померлих родичів?
- як визначити на кадастровій карті вільну земельну ділянку із земель державної чи комунальної власності для ведення особистого селянського господарства?
- який порядок погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами?