назад

На Рівненщині продовжує розширятись коло партнерів залучених до реалізації проєкту відновного правосуддя

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області Василь Овдіюк підписав Меморандум про співпрацю з Комунальним закладом «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» Рівненської обласної ради в особі очільниці закладу Тетяни Токарчук. З поміж іншого, меморандумом закріплена співпраця у реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

На Рівненщині з 2020 року впроваджується проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені кримінального правопорушення». Програма включає в себе скоординовану організацію ефективної комунікації між правопорушниками та потерпілими з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди та максимально раннього виведення неповнолітніх з кримінального процесу.

«Пілотний проєкт «Програма відновлення неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» на Рівненщині вже має декілька успішних справ. Ця програма дає шанс неповнолітнім правопорушникам визнати свою помилку, відшкодувати завдану шкоду, примиритись з потерпілою стороною і тим самим бути звільненими від кримінального покарання. Результати нашої роботи вказують на те, що ми на вірному шляху. Сьогодні важливо продовжувати працювати над посиленням взаємодії з уповноваженими органами міністерств та відомств, що опікуються соціальним супроводом неповнолітніх та розширенням кола партнерів», – зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Відтак, серед кола партнерів, які можуть бути задіяні до реалізації заходів Програми тепер і КЗ «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» Рівненської обласної ради, що закріплено підписаним меморандумом. Його мета -співпраця Сторін з надання юридичної, інформаційної, консультативної допомоги, своєчасних, гарантованих та кваліфікованих послуг з метою захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, вдосконалення системи безоплатної правової допомоги та надання правничих послуг, об’єднання зусиль щодо роз’яснювальної роботи серед громадян з питань захисту та відстоювання  прав і свобод  громадян; здійснення освітньо-профілактичної роботи щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних явищ, попередження насильства у сім’ї та реалізації проєкту відновного правосуддя «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Центр відповідно до покладених на нього завдань:

  • надає в умовах цілодобового стаціонару допомогу та тимчасовий притулок особам (у тому числі з дітьми), які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують тимчасового притулку, у разі відсутності у зазначених осіб засобів до існування, а також забезпечує їх харчуванням;
  • надає соціальні послуги таким особам шляхом консультування за допомогою телефонного зв’язку, а також в умовах денного стаціонару без забезпечення тимчасовим притулком і харчуванням;
  • сприяє отриманню безоплатної правової допомоги, реєстрації місця проживання;
  • проводить оцінку потреб осіб, які звернулися до Центру, складає разом з ними індивідуальний план заходів щодо усунення складних життєвих обставин з установленням строку його виконання;
  • надає психологічну допомогу, сприяє проведенню аналізу життєвих ситуацій, проводить роботу з корекції сімейних стосунків;
  • надає допомогу в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, а також інформує з питань соціального захисту населення;
  • сприяє працевлаштуванню, влаштуванню на навчання;
  • надає інформацію про графік роботи структурних підрозділів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій різних форм власності, взаємодіє з ними при розв’язанні проблем осіб, які звернулися до Центру.

«Громадянам, які знаходять у нашому центрі часто потрібна юридична допомога. Співпраця з центром  безоплатної вторинної правової допомоги дасть для нас можливість надавати громадянам, що опинились у складних життєвих обставинах більш ефективний, фаховий юридичний супровід у вирішенні тих проблем, що лежать у правової площині »,- зазначила очільниця КЗ «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» РОР Тетяна Токарчук.

Підписання вищезгаданого меморандуму стало результатом не лише налагодження комунікації між представниками державних інституцій, але й наслідком діяльності волонтерів БПД, які займаються популяризацією системи безоплатної правової допомоги.

«Працюючи як адвокат за дорученнями Регіонального центру з НБВПД у Рівненській області, я потрапила у КЗ “Рівненський центр соціально-психологічної допомоги”. Маючи професійний досвід адвоката і психолога та досвід громадської та волонтерської діяльності, я одразу зрозуміла можливості якісної співпраці БВПД та Центру. Так народилася ідея підписання Меморандуму про співпрацю, адже поєднання зусиль завжди допоможе краще захистити права громадян! Сьогодні під час підписання меморандуму були присутні не лише фахівці з досвідом, а й волонтери БПД»,- розповіла адвокатка, які співпрацює з системою БПД Рівненщини та волонтер системи БПД Іванна Голуб.

На останок,  присутні підписанти меморандуму та волонтери БПД домовились щодо проведення спільних правопросвітницьких та комунікативних заходів на виконання цілей меморандуму.