назад

На Рівненщині студенти-правники, які також вивчають медіаправо, дізнались більше про систему БПД

Волонтери системи БПД Рівненщини продовжують свою активну діяльність з поширення інформації про систему безоплатної правової допомоги. Так, цього разу, волонтери, що співпрацюють з Регіональним центром з надання БВПД у Рівненській області, Ліана Диновська та Ірина Пашкевич, організували зустріч студентів-правників Навчально-наукового інституту права , які також вивчають курс юридичної журналістики, з директором центру Василем Овдіюком.

На базі Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування працює програма неформальної освіти «Юридична журналістика». Завдяки такому освітньому курсу, майбутні юристи можуть поєднати свої творчі та креативні можливості з професійними компентентностями, опанувати ази комунікативної грамотності, навчитись фахово висвітлювати актуальні питання сьогодення, пов’язані з галуззю права, вдосконалити свої знання медіаправа, навчитись краще орієнтуватись в особливостях надання юридичної консультації перед публікацією суперечливих матеріалів та багато іншого.

«Юрист – це не просто людина, яка знає законодавство та вміє його застосовувати. Блискучі знання, безумовно, потрібні, проте, не менш важливо володіти високими навичками комунікації з клієнтами, з представниками засобів масової інформації. Фахівці системи БПД щодня спілкуються з громадянами, вислуховують їх, вибудовують ефективний діалог. Вони, як журналісти, мають певні навички як поставити людині правильне запитання, аби отримати необхідну відповідь для кращого розуміння правової проблеми», – наголосив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Під час зустрічі з студентами-правниками, які цікавляться юридичною журналістикою, Василь Овдіюк поділився власним досвідом комунікації зі ЗМІ, розповів як краще підготуватись до інтерв’ю, наголосив на основних тонкощах поширення правової інформації в доступній та цікавій формі, яка була б  зрозумілою для глядачів/слухачів/читачів .

Також, Василь Овдіюк познайомив присутніх з  основними положеннями  Закону  України «Про безоплатну правову допомогу», роботу Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги Рівненської області, механізмом повідомлення Регіональних центрів про факти затримання осіб, категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, та співпрацю з адвокатами, які надають БВПД за контрактом.