назад

На Рівненщині відбулось перше засідання робочої групи проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

У стінах Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області пройшло засідання робочої міжвідомчої групи, що працюватиме в проєкті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». До складу групи увійшли представники системи БПД області, працівники обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, прокуратури, органів пробації та ювенальної превенції, психологи, громадські діячі та інші.

«В пріоритеті –  не покарання а допомога. Діти, що стають на злочинний шлях, зазвичай, самі до кінця не усвідомлюють свої дії та їх наслідки. Програма відновлення для неповнолітніх, для таких дітей дає не просто шанс уникнути кримінального покарання за скоєне а повернути дитину до соціуму та нормального життя. Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» минулоріч був вдало реалізований у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківських областях. Враховуючи високий рівень професіоналізму членів нашої робочої групи, я сповнений оптимізмом та вірою в те, що наша робота змінить не одну дитячу долю», – зазначив у своєму вітальному слові директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

На перше засідання робочої групи з впровадження проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» на Рівненщині долучились також і очільники структур, працівники яких увійшли до складу групи. Зокрема, перший заступник прокурора Рівненської області Ігор Ольшанецький та начальник Філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області Олександр Адамець.

Сьогодні учасники міжвідомчої робочої групи обговорили механізм реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Зокрема, кожен з учасників групи ознайомився з алгоритмом дій, які входять до його компетенції. Також усі присустні висловили своє бачення реалізації проєкту та очікування від нього.

Завдяки проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»  за перший рік роботи у 6 регіонах,  з кримінального процесу вдалось вивели понад 60 дітей.

Програма ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях про злочини невеликої та середньої тяжкості, вчинених неповнолітніми і включає в себе скоординовану організацію ефективної комунікації між неповнолітніми та потерпілими від вчинених ними злочинів з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди та максимально раннього виведення неповнолітніх з кримінального процесу.

Ця програма застосовується за чотирьох умов. Перша – наявність потерпілої сторони. Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості. Третя – визнання ним факту вчинення злочину. Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.

Детальніше ознайомитись з повним складом міжвідомчої робочої групи можна ТУТ