назад

На Сумщині говорили про залучення додаткових ресурсів у межах відновного правосуддя

Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» успішно реалізується у Сумській області. У рамках даного проєкту заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентина Волобуєва зустрілася із виконавчою директоркою ГО «Північна правозахисна група» та координаторкою правопросвітнього напряму роботи громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Сумах Наталією Єсіною.

Метою зустрічі стало питання залучення додаткових ресурсів для реалізації Програми на Сумщині.

Координаторка пілотного проєкту в Сумській області Валентина Волобуєва розповіла про умови застосування «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» та висвітлила проблемні питання її реалізації, а саме:

  • обмежена кількість психологів, зокрема у сільській місцевості;
  • обмежений ресурсний потенціал для організації проходження програми ресоціалізації неповнолітніх в громадах;
  • незацікавленість сторін кримінального провадження брати участь у проєкті;
  • відсутність затверджених на рівні держави корекційних програм, спрямованих на виправлення неповнолітнього правопорушника, його психологічну та соціальну підтримку, сприяння реінтеграції до суспільства.

Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення успішно реалізується на Сумщині третій рік поспіль, про що свідчать позитивні кейси.

«Але є деякі проблеми як, зокрема, відсутність спеціально підготовлених психологів у Програмі. Недостатня поінформованість в громадах про цей пілотний проєкт. Ці чинники  спричинила правовий вакуум та недовіру в цій сфері при його впровадженні. Для нас зараз важливим є акумулювати ресурси, у тому числі, через постійних партнерів, щоб знайти рішення зазначених проблемних питань », – наголосила заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області.

Виходячи із проблематики та мети робочої зустрічі, фахівчині обговорили можливості написання та участі у спільних проєктах між Регіональним центром з надання БВПД у Сумській області та ГО «Північна правозахисна група» для залучення кваліфікованих психологів до Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення.

Також був погоджений проєкт спільного плану правопросвітницьких заходів в територіальних громадах Сумщини.