назад

На Закарпатті відзначили Всеукраїнський День безоплатної правової допомоги

10 листопада, Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, приурочений до Міжнародного Дня прав людини, фахівці системи БПД на Закарпатті розпочали трохи незвично. Відзначення стартувало з Всеукраїнського флешмобу, до якого долучилися працівники центрів та бюро. Окрім того, кожен клієнт, який цього дня першим звернувся за правовою допомогою, отримав не тільки якісну юридичну підтримку, але й подарунки з логотипами БПД.

Цього дня до Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області та Ужгородського місцевого центру завітали журналісти регіональних  телеканалів Тиса-1 та М-Студіо, які поспілкувалися з працівниками центрів, клієнтами та адвокатами. Медійники РТК «Хуст» знайомилися з роботою Хустського місцевого центру.

А цього ж дня ввечері, гостем телепрограми «Головне» на ТБ «Тиса-1» став директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець, який детально розповів про створення, діяльність, успіхи центрів та реалізацію нових проєктів на Закарпатті. Окрім того, у програмі відзначення Дня БПД – виступи на радіо, публікації в регіональних інтернет- та друкованих ЗМІ,   зустрічі та спілкування з партнерами тощо.

Фахівці центрів та бюро правової допомоги з нагоди відзначення Всеукраїнського дня БПД провели низку інформаційних та правопросвітницьких заходів. Зокрема, спеціалістка Воловецького бюро правової допомоги Наталія Мадяр було провела правопросвітницький захід до «До дня прав людини» та «Дня БПД» для працівників відділу культури, молоді і спорту Воловецької районної державної адміністрації, працівників бібліотеки для дітей.

Начальник Перечинського бюро правової допомоги Тетяна Кость провела правопросвітницький онлайн-захід для учнів Перечинського професійного ліцею.  Фахівець поінформувала учасників заходу про історію прийняття і основні принципи Загальної декларації прав людини та зазначила, та зазначила, що у 1950 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 10 грудня Днем прав людини з метою зосередження уваги світової спільноти до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів.

 

Т. Кость також ознайомила учнів з основними завданнями та функціями системи БПД. Розповіла про порядок отримання безоплатної первинної та безоплатної вторинної правової допомоги, які категорії осіб мають право на БВПД.

Фахівець наголосила, що дата проведення Всеукраїнського дня БПД обрана не випадково, адже система безоплатної правової допомоги є хоч і новим, але ефективним правовим інструментом у реалізації та захисті прав громадян.

Тож, шановні краяни, отримати безоплатну правову допомогу, ви можете, звернувшись до фахівців найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або залишивши свої документи у скриньках, розміщених в приміщеннях центрів чи бюро. Електронні адреси та номери телефонів  зазначені на сторінках у фейсбуці Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області, Мукачівського, Ужгородського та Хустського місцевих центрів.

Правову консультацію можна отримати:
✅ зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103
✅ поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
✅ поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
✅ прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті – https://t.me/ualegalaidchat
✅ скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua