назад

Надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації: успішне завершення курсу фахівцями системи БПД Сумщини

Медіація – альтернативний позасудовий спосіб вирішення спорів за допомогою третьої нейтральної сторони – медіатора (посередника). Сприяння спрощенню доступу до правосуддя шляхом надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації – є одним із багатьох завдань системи безоплатної правової допомоги.

Фахівці системи БПД Сумщини: Юлія Андріянова, Марина Гаранжа, Юлія Зацаринна та Роман Єременко успішно завершили навчальний курс зі спеціальної підготовки працівників системи надання БПД надавати допомогу в забезпеченні доступу до медіації.

Мета курсу – підвищення спроможності системи з надання БВПД надавати допомогу у забезпеченні доступу до медіації для вразливих груп населення.

Після проходження курсу онлайн навчань учасники отримали:

  • знання про медіацію як альтернативний спосіб врегулювання спорів та важливість інтеграції медіації у процедури надання БПД;
  • розуміння переваг застосування медіації у процедури надання БПД;
  • розуміння переваг застосування медіації для вирішення спорів;
  • знання та навички, які можна застосувати у своїй роботі під час комунікації із клієнтами, а також для надання допомоги у забезпеченні їх доступу до медіації;
  • інформацію про налагодження співпраці з медіаторами відповідно до механізму взаємодії та перенаправлення, що існує в системі надання БПД.

Розвиток компетенцій ефективної комунікації з клієнтами, підвищення знань про медіацію, як альтернативний спосіб врегулювання спорів та сприяння у забезпеченні доступу клієнтів системи наданні БПД до позасудового вирішення спорів, є основними завданнями навчального онлайн курсу.

Передача знань працівнику системи надання БПД від фахівця-практика в сфері альтернативного врегулювання спорів будується на потребі сформувати у працівника якісне, широке та реалістичне уявлення про послугу медіації, можливості її використання під час надання правової допомоги та механізму взаємодії з провайдером послуги медіації.

Провайдеру послуги медіації покликані сформувати уявлення про особливості роботи працівника системи надання БПД, який пропонує скористатися послугою медіації, є «агентом», і водночас, частиною великої державної системи надання БПД, що має внутрішню систему управління бізнес-процесами.

За результатами проходження навчального курсу працівники системи надання БПД отримали сертифікати.

Навчальна програма створена у рамках проєкту «Розвиток системи надання безоплатної правової допомоги в забезпеченні допомоги в доступі до медіації», що реалізується громадською організацією «ФОКУС ПРАВА» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги в рамках Угоди про партнерство та за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.