назад

Надання необхідної правової допомоги засудженим особам, які підлягають звільненню

Робоча зустріч пробації та партнерів, для підведення підсумків реалізації пілотного проєкту «Посилення спроможності органів держави у створенні безпечної системи реінтеграції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, в умовах COVID-19».

Понад 70 державних органів та неурядових інституцій у чотирьох областях України: Вінниці, Житомирі, Рівному та Хмельницьку об’єднали свої зусилля, аби забезпечити ефективну реінтеграцію правопорушників у громади. Це – результат пілотного проєкту «Посилення спроможності органів держави у створенні безпечної системи реінтеграції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, в умовах COVID-19», розробленого та реалізованого громадською організацією «Експертний центр з прав людини» у рамках підписаного з Державною установою «Центр пробації» Меморандуму про співробітництво.

Зазначений проєкт реалізовувався протягом останніх шести місяців, за участі працівників філій та підрозділів Центру пробації, установ виконання покарань Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, представників соціальних служб, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та волонтерів пробації. До проєкту долучились і фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та місцевих центрів у Вінницькій області.

Основне завдання проєкту – розробка та впровадження пілотної моделі безпечної організації підготовки засуджених до звільнення,  враховуючи карантинні обмеження у  державних службах та громадських організацій для спілкування із засудженими, внаслідок пандемії COVID-19.

Для вирішення зазначеного завдання, у пілотних регіонах – Вінниці, Житомирі, Рівному та Хмельницьку, було створено онлайн-платформи, через які щомісяця засуджені мали змогу отримати правову, психологічну та соціальну підтримку, консультування з актуальних питань, а також долучалися до правопросвітницьких заходів.

Так юристи Регіонального центру та Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за допомогою онлайн-платформи Zoom, надавали правові консультації засудженим особам, які готуються до звільнення, зокрема  з питань офіційного працевлаштування, оформлення спадщини, виготовлення необхідних  документів, тощо. Такий формат роботи дозволив залучити до вирішення проблем засуджених, які готуються до звільнення з УВП, широкого кола фахівців, і при цьому дотриматись заходів безпеки на місцях.

Довідково: Загалом за період реалізації вищезазначено проєкту відбулось 24 зустрічі в режимі онлайн, у пілотних регіонах – Вінниці, Житомирі, Рівному та Хмельницьку, в яких взяли участь 204 засуджені особи.