назад

Надання правової допомоги затриманим буде максимально ефективним: проєкт Custody Records на Харківщині

В Україні реалізується пілотний проєкт системи електронного обліку всіх дій стосовно затриманих осіб Custody Records. Проєкт здійснюється Всеукраїнською благодійною організацією «Українська фундація правової допомоги» спільно з провідними експертами державних органів та неурядових організацій, зокрема, Офісом Генерального прокурора та Національною поліцією, системою безоплатної правової допомоги.

Робоча зустріч, спрямована на вдосконалення шляхів взаємодії інформування центрів БПД стосовно фактів затримання, відбулась на базі Харківського районного управління поліції № 1 ГНУП в Харківській області. У ній взяли участь Анатолій Бородавка – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, Сергій Кузьменко – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області, Юрій Голобородий – старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини, Антон Кобець – т. в. о. начальника сектора дотримання прав людини Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області.

У ході зустрічі напрацьовано алгоритми дій щодо взаємодії відділів поліції, зокрема, інспекторів дотримання прав людини, з центрами БПД. У подальшому ці алгоритми будуть упроваджені та апробовані. Також складено методичні рекомендації стосовно покращення роботи систем КІАС і Custody Records, спрямовані на автоматизований обмін даними між усіма учасниками проєкту.

Нагадаємо, що 9 і 10 червня робочу модель функціонування системи Custody Records презентував у м. Харкові та м. Сєвєродонецьку Луганської області Олександр Баранов, виконуючий обов’язки директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

Система Custody Records спрямована на ефективну взаємодію органів кримінальної юстиції при здійсненні затримання осіб за підозрою у вчиненні правопорушень. Вона охоплює весь процес затримання: від моменту фізичного затримання особи до обрання судом запобіжного заходу чи звільнення особи.

У м. Харкові в пілотному проєкті беруть участь Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, Управління дотримання прав людини Національної поліції України, зокрема, Основ’янський відділок поліції як пілотний, базовий.