назад

Надавачі соціальних послуг Щербанівської громади дізналися про нормативно-правове регулювання та стандарти їх надання для громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах

До складних життєвих обставин не можна підготуватися, вони негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

Чинниками, що можуть зумовити складні життєві обставини є похилий вік, часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті, невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування, психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин, інвалідність, бездомність, безробіття, малозабезпеченість особи, поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків,ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини, втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі, жорстоке поводження з дитиною, насильство за ознакою статі, домашнє насильство, потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, вплив техногенних та природних лих.

З метою передбачення ризиків, впровадження механізмів їх подолання було впроваджено Закон України «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Про особливості застосування цього нормативно-правового документу, під час надання соціальних послуг, розповів  юрист Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Ночовний на загальних зборах працівників Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради.

Фахівець місцевого центру  відмітив, що впроваджений Закон змінює сам підхід до надання соціальних послуг, акцент у наданні послуг тепер робиться на профілактичній складовій, що є перевагою, адже профілактика є ефективнішою ніж подолання вже наявних проблем. Крім того, звернутися за допомогою може не лише особа, яка потребує послуг або її законних представник, а також і інші особи, в інтересах осіб, які потребують таких послуг.

«Новим є створення Реєстру отримувачів та надавачів соціальних послуг, запроваджено переліку 17 базових соціальних послуг, а також визначено чіткий перелік осіб, послуги яким надаються за рахунок бюджетних коштів, незалежно від рівня їхнього доходу та інші» ­– зазначив Юрій Ночовний.

Нагадуємо, що Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. (0532) 56-02-88, електронна пошта: [email protected]