назад

Надавали правову допомогу мешканцям Антонінської громади

Юристи системи безоплатної правової допомоги завітали до селища Антоніни, що на Хмельниччині, де надавали консультації мешканцям населеного пункту, зустрічалися зі школярами та трудовими колективами селищної ради й спеціальної школи.

Щоб забезпечити рівний доступ до правової інформації та правової допомоги мешканцям віддалених населених пунктів, фахівці Красилівського бюро правової допомоги (Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги) Тетяна Мельничук та Валентин Галюк відвідали селище Антоніни.

На базі Антонінської селищної ради для мешканців громади організували пункт консультування. Можливістю отримати відповіді на свої правові питання скористалися десятеро осіб. Переважно проблеми людей стосувалися житлового, земельного, сімейного та трудового права. Оскільки в Україні не так давно запрацював ринок землі, юристи наголошували відвідувачам, що власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості, мають право отримати безоплатну вторинну правову допомогу для вирішення питань у сфері земельного права.

Під час зустрічі з трудовим колективом селищної ради головний спеціаліст бюро Валентин Галюк розповів про досягнення в роботі за 5 років, поінформував про проєкти «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» та «Волонтер БПД», які реалізуються системою безоплатної правової допомоги.

Зі школярами місцевого ліцею юристи з’ясовували, що таке булінг і в яких формах він може проявлятися: фізичний, психологічний, економічний. Розмірковували також про різницю між цькуванням і звичайним конфліктом.

«Підліткам притаманні юнацький максималізм, бажання виокремитися, емоційність, мінливість настрою. Через це вони схильні до необдуманих вчинків, про наслідки яких пізніше шкодуватимуть. Деякі школярі, щоб довести власну перевагу, починають цькувати інших учнів», – зазначила заступниця начальника бюро Тетяна Мельничук.

Щоб зупинити булінг, юристи порадили учням дотримуватися таких правил:

  1. не ігнорувати цькування;
  2. повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію;
  3. повідомити батьків;
  4. повідомити до органів Національної поліції України про випадки булінгу в закладі освіти.

Про права дітей розповідали того дня вихованцям Антонінської спеціальної школи, у якій навчаються діти з особливими освітніми потребами. Які основні права мають діти, куди слід звертатись у разі їх порушення, які обов’язки покладено на неповнолітніх та яку відповідальності передбачено для них за порушення законів – ці та інші питання розглянули під час заходу.

А відтак ще запросили до розмови педагогів та інших працівників навчального закладу. Тема цієї зустрічі – «Права та обов’язки осіб при проведення профілактичних щеплень». Як зазначив Валентин Галюк, згідно зі статтею 53 Закону України «Про освіту» здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я навколишніх, довкілля.