назад

30 липня відбулося засідання Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги.

Були розглянуті положення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання», яким, зокрема, пропонується удосконалити організацію надання безоплатної первинної правової допомоги, конкретизувати перелік суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу та визначити коло питань, за якими такі суб’єкти матимуть право звертатися за такою допомогою. Законопроєктом також пропонується запровадити механізм оцінювання якості надання безоплатної вторинної правової допомоги з використанням інструменту рецензування («peer review»).

Члени Наглядової ради вирішили створити робочу групу за участі представників Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції для напрацювання пропозицій до законопроєкту.

Під час засідання Наглядової ради також були обговорені умови проведення конкурсу з обрання директора Координаційного Центру з надання правової допомоги. Було прийнято рішення про направлення до Міністерства юстиції низки концепцій щодо процедури обрання директора Координаційного Центру.

Члени Наглядової ради зустрілися з представниками міжнародних організацій та проектів міжнародної технічної допомоги,  які співпрацюють з системою БПД. Зокрема,  Фонду народонаселення ООН, Програми розвитку ООН, , Програми ООН із відновлення та розбудови миру, УВКБ ООН, Офісу Ради Європи в Україні та рядом її проектів у сфері верховенства права, Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», МФ «Відродження», «А21 Україна» — українського підрозділу міжнародної НУО з протидії торгівлі людьми, а також Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Під час розмови йшлося про поглиблення співробітництва, створення «банку ідей» розвитку системи БПД.

Детальніше про діяльність Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги можна прочитати на офіційній сторінці у мережі Facebook https://www.facebook.com/LegalAidUkraineBoard/.

Нагадаємо, за результатами конкурсу щодо обрання членів Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги наказом Міністерства юстиції України від 17 березня 2020 року № 662/7 затверджено склад Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги. До Наглядової ради увійшли: Бугаєць Тамара, Вишневський Андрій, Каденко Оксана, Кіт Христина, Красник Вадим, Мартиновський Роман, Місяць Андрій, Троценко Сергій, Філіпенко Дмитро.