назад

Уряд затвердив зміни до Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги (постанова КМУ від 23 вересня 2020 р. № 875). Ключовою метою стало удосконалення процедури оцінювання діяльності директора Координаційного центру та процедури проведення конкурсного відбору на цю посаду.

Змінами до Положення про Координаційний центр до повноважень Наглядової ради віднесено визнання роботи керівника системи задовільною чи незадовільною. Таке рішення буде прийматися за результатами оцінювання діяльності директора Координаційного центру 2/3 голосів від складу Наглядової ради та подаватися на розгляд Міністру юстиції.

Крім того, удосконалено процедуру відбору кандидатів на посаду директора Координаційного центру. Наглядова рада рекомендуватиме Міністру юстиції кандидатів, які отримали три найвищі конкурсні бали за результатами проведеного конкурсу. Такі рекомендації повинні містити обґрунтування щодо доцільності призначення на посаду кожного з кандидатів, який успішно пройшов конкурс.

Відтепер повноваження щодо призначення та звільнення керівника системи БПД покладені на Міністра юстиції. Така зміна передбачена Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади». Внесені ним зміни до Закону «Про центральні органи виконавчої влади» визначали повноваження міністрів стосовно призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління міністерства. Натомість директора Координаційного центру відповідно до попередньої редакції Положення призначав на посаду та звільняв з посади державний секретар Мін’юсту за обґрунтованим поданням Наглядової ради.

Нагадаємо, Наглядова рада Координаційного центру утворена в Україні вперше і покликана підвищити довіру громадськості до системи безоплатної правової допомоги. Метою її діяльності є забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги, незалежності та прозорості управління системою БПД. До складу Наглядової ради увійшло 9 представників, обраних за результатами конкурсу щодо обрання членів Наглядової ради. Склад Наглядової ради затверджений наказом Міністерства юстиції України від 17 березня 2020 року № 662/7.