назад

Насичені робочі будні: правопросвітництво у Великоберезькій громаді

Правопросвітницький захід у рамках реалізації програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» провели фахівці БПД для активу Великоберезької громади на Берегівщині.

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець розповів про систему безоплатної правової допомоги, яка діє в Україні вже 10 років.

Також із 1 січня 2013 року розпочали свою діяльність регіональні центри з надання БВПД, на яких покладено функцію надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим до покарання, пов’язаного з позбавленням волі, а також у справах про адміністративні правопорушення особам, щодо яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт.

Надання допомоги за рахунок держави в адміністративному і цивільному судочинстві з 1 липня 2015 року здійснюється через місцеві центри з надання БВПД. У 2016 році з метою розширення мережі доступу до безоплатної вторинної правової допомоги створено структурні підрозділи місцевих центрів – бюро правової допомоги. Керівник  зазначив, що окрім цього система БПД має ще кілька пріоритетних напрямків діяльності, серед яких – реалізація програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», пілотного проєкту «Відновне правосуддя для неповнолітніх» та «Волонтер БПД» тощо.

Детальніше з реалізацією програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», новелами закону про земельну реформу присутніх ознайомив директор Мукачівського місцевого центру з надання БВПД Костянтин Молнар.

Зокрема, зазначив, що у березні 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який набрав чинності з 1 липня 2021 року.

Фаіхівці також надали роз’яснення з питань, які цікавили учасників заходу. Зокрема, щодо порядку приватизації земельних паїв та виділення їх в натурі.

 

Якщо вам потрібна правова допомога з будь яких питань, у тому числі – у галузі земельних правовідносин, ви можете:

  • зателефонувати за безкоштовним номером системи надання БПД – 0 800 213 103;
  • звернутися до місцевих центрів та бюро правової допомоги (контакти: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/);
  • відвідати дистанційні або мобільні пункти доступу до БПД, графік роботи яких можна дізнатися в найближчому місцевому центрі/бюро правової допомоги;
  • поставити запитання у месенджер Facebook-сторінки системи надання БПД: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid;
  • переглянути правові консультації на довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid» за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua/;
  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням: https://bit.ly/3hwwgqR.