назад

Насильство: важливо запобігти!

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня відбувається міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Аби вкотре привернути увагу до цієї проблеми, 26 листопада у Чернівецькому прикордонному загоні провели міжвідомчу нараду за участю відповідних служб, до яких звертаються люди, які потерпіли від різних проявів насильства.

Учасники зустрічі обговорили широке коло питань – захист прав і свобод людей, протидію насильству щодо жінок, дітей, осіб похилого віку, а також як запобігти торгівлі людьми. Так, за даними Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, з початку 2020 року надійшло майже чотири тисячі звернень про вчинення домашнього насильства. Наразі на обліку поліції перебуває майже півтори тисячі кривдників-буковинців.

Участь у міжвідомчій нараді взяв і директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну. Він розповів про право громадян, які потерпіли від домашнього насильства на безкоштовного адвоката від системи БПД, а також про можливість цілодобового звернення на номер єдиного всеукраїнського контакт-центру 0 800 213 103.

«Усі наші служби займаються подоланням наслідків насильства, коли людині потрібна психологічна, соціальна чи правова допомога. А варто насамперед працювати над запобіганням насильства у всіх його проявах. І тут надзвичайно важливою є роль сім’ї та держави», – наголосив Аркадій Мунтяну.

Між іншим, з лютого 2020 року функціонує «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства за номером 15-47, на яку юристи контакт-центру спрямували майже 400 осіб. У свою чергу понад 70 постраждалих від домашнього насильства були направлені на консультацію у контакт-центр системи БПД.

Учасники міжвідомчої наради домовились у подальшому проводити спільні заходи із можливістю виїздів у райони області задля покращення надання послуг потерпілим від домашнього насильства.

Нагадаємо, акція «16 днів проти насильства» триватиме до 10 грудня у всіх областях України. У її рамках акції проведуть низку заходів, зокрема, розповсюджуватимуть буклети, транслюватимуть відеоролики, організують конкурси малюнків та презентують фотовиставки.