назад

Із метою інформування та привернення уваги молоді до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, представник Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Степан Слащук 26 листопада 2019 року провів інформаційний захід, в межах загальнонаціональної акції «16 днів проти насильства», для студентів Володимир-Волинського вищого професійного училища.

Під час виступу фахівець центру акцентував увагу присутніх на історичній хронології започаткування відповідної акції.

«Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне, й тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня –річниця інциденту в Монреалі, коли 14 жінок – студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”, 9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини, 10 грудня – День прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини», – зазначив Степан Слащук.

Також розповів студентам про різноманітні прояви насильства та спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству – терміновий заборонний та обмежувальний приписи стосовно кривдника.

Присутні мали можливість переглянути тематичні відеоролики та ознайомитися з інформаційно-роз’яснювальними матеріалами системи БПД.

На завершення заходу Степан Слащук закликав присутніх не терпіти й не приховувати проблему насильства, а звертатися за допомогою до відповідних установ, в тому числі й до системи безоплатної правової допомоги або зателефонувати за номером 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України).