назад

Навчання державних службовців та працівників ОМС Тернопільщини в День БПД

10 грудня другий рік поспіль ми відзначаємо Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, приурочений до Міжнародного дня прав людини. З цієї нагоди на Тернопільщині проходить ряд заходів, серед яких – цикл лекцій для посадовців органів державної влади та місцевого самоврядування.

Навчальні заходи проходили он-лайн на базі Регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Комплекс заходів провели для старост сіл, новопризначених державних службовців, та працівників ОМС, а також фахівців управлінь соціального захисту населення. Спікерами були директор Регівонального центру Ірина Хондогій, менеджер з якості Віталій Сольський та комунікатор Володимир Карий.

«Ми починали з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З часом запровадили безоплатну первинну правову допомогу, почали активно займатися правопросвітництвом та працювати над посиленням правової спроможності громад, стали впроваджувати відновне правосуддя. Зараз розбудовуємо послуги допомоги в доступі до медіації та розвиваємо спроможність системи БПД надавати допомогу через альтернативне вирішення спорів»

– у Всеураїнський день БПД розповідає про розвиток системи Ірина Хондогій.

До слова, система безоплатної правової допомоги працює в Україні вже 8 років. З 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) надається у кримінальному процесі. З 1 липня 2015 року доступ до БВПД у цивільному та адміністративному процесах отримали деякі соціально незахищені категорії громадян – малозабезпечені, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства, діти та ін.

«Від початку своєї роботи місцеві центри Тернопільщини надали майже 80000 консультацій. При чому люди отримують високопрофесійні та ґрунтовні роз’яснення, якість яких постійно моніториться»

– говорить Віталій Сольський.

Система безоплатної правової допомоги ще восени досить оперативно адаптувалась до умов канатну:

«Ще з квітня ми почали проводити правопросвітницькі заходи он-лайн. На сьогодні лише на Тернопільщині фахівці системи провели близько 300 таких. Не варто забувати про способи отримання безоплатної правової допомоги дистанційно – це і контакт центр системи, і офіційні сторінки у соціальних мережах, і правнича Вікіпедія»

– додав Володимир Карий.

Система безоплатної правової допомоги працює для того, щоб кожен мав можливість захистити свої права. Якщо вам або вашим близьким потрібна правова допомога — телефонуйте за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103 або звертайтеся до місцевих центрів та бюро безпосередньо чи дистнційно.