назад

Навчання для нових адвокатів системи БПД

В Тернополі відбулось навчання адвокатів, що успішно пройшли тринадцятий конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, який проходив в травні – липні 2021 року. Адвокати дізнались про особливості надання БВПД у кримінальному процесі, про порядок видачі доручень та оплати праці юристів, а також про Стандарти якості надання безоплатної правової допомоги.

Захід провели фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Тернопільській області. Директор центру Ірина Хондогій привітала адвокатів з долученням до команди БПД, розповіла про особливості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних провадженнях та побажала цікавої і плідної співпраці.

Фахівці Регіонального центру – начальник відділу організації надання БПД Олег Кононенко, менеджер з якості Віталій Сольський та начальник відділу фінансів, бухгалтерського обліку і звітності Тетяна Кіт розповіли адвокатам про важливі нюанси роботи Регіонального центру, порядок видачі доручень та оплати алгоритм послуг, необхідність якісного надання БВПД та дотримання Стандартів якості правової допомоги в кримінальних провадженнях.

Особливу увагу було приділено важливості дотримання зазначених Стандартів якості, адже цей комплекс основних характеристик є гарантованою нашою державою моделлю захисту, що передбачено міжнародними правовими актами, законодавством України. Завдяки дотриманню цих Стандартів адвокат системи БПД є незалежним в обранні правової позиції для здійснення активного та розумного захисту прав, свобод та законних інтересів всіма не забороненими законом способами.

Також учасники навчання детально обговорили особливості роботи адвокатів у системі безоплатної вторинної правової допомоги. Були детально розглянуті питання порядку приймання, реєстрації та перевірки актів надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатам. Серед іншого, увагу нових адвокатів, що виявили бажання співпрацювати із Регіональним центром було акцентовано на переліку процесуальних документів, що додаються до звітів про надання правової допомоги.