назад
04.07.20

У Івано-Франківську відбулась прес-конференція з нагоди 5-річчя створення МЦ

В Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області з нагоди 5-річчя створення в Україні місцевих центрів з надання БВПД, відбулась прес-конференція. Саме 1 липня 2015 року на Прикарпатті розпочали свою діяльність три з них: Калуський, Коломийський та Івано-Франківський центри.

Із журналістами зустрілися директор Регіонального центру Михайло Євчук та керівник Івано-Франківського МЦ Віталій Стусяк. Керівники Калуського Людмила Желізняк і Коломийського Василь Дутчак виступали в онлайн режимі.

Зазначалося, що Регіональним центром надавалася правова допомога тільки підозрюваним, обвинувачуваним чи затриманим в кримінальних провадженнях, а також в адміністративному порядку. І виникав дисбаланс, коли люди потребували безоплатної правової допомоги із-за малозабезпеченості чи інших категорій, які визначені законодавством. Саме тому на Івано-Франківщині організували роботу трьох місцевих центрів.

«За ці роки, до нас за правовою допомогою звернулось понад 70 тисяч мешканців області, і лиш до Івано-Франківського МЦ звернулось понад 27 тисяч клієнтів», – зазначив директор РЦ Михайло Євчук.

Про особливості роботи в умовах оголошеного карантину, а в останні дні ще й природної стихії і нанесення важкої шкоди жителям підтоплених територій, алгоритми дій із фіксування і надання правових консультацій працівниками бюро, які безпосередньо зіткнулися з повенями на місцях, говорили усі директори центрів.

Про проведену роботу з партнерами щодо організації заходів по правопросвітництву, а саме: ДУ «Центр пробації в області, Регіональним представництвом Уповноваженого ВРУ з прав людини, Радою адвокатів Івано-Франківської області, юридичними навчальними закладами, управліннями облдержадміністрації, ГО( «Родина Кольпінга на Прикарпатті», «Молода Просвіта», відділення АПУ в області, «Галицька Правозахисна група»), виступив заступник директора РЦ Володимир Ковальчук.