назад

Недопущення несвоєчасного інформування Регіональних центрів про затримання осіб

На всій території України в кожному відділенні поліції є наліпки та плакати які говорять «Затримала поліція – негайно вимагай адвоката. Його участь гарантує держава. Не маєш власного адвокатаВимагай адвоката за рахунок держави».

 

Право особи на адвоката за рахунок держави реалізують саме Регіональні центри, цілодобово. Щоб правова допомога надавалась безперервно у Регіональних центрах існують відділи, працівники яких здійснюють чергування та видають від імені регіонального центру доручення адвокатам, які співпрацюють з центрами.

Іншою частиною цього пазлу є – «уповноважені особи» які здійснюють затримання, арешт тощо.

Інформують про затримання суб’єкти подання інформації, які визначені у «Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою».

Щомісячно Регіональний центр проводить «звірки даних» для виявлення фактів несвоєчасного повідомлення про затримання осіб.

Так відповідно до статистичних даних за минулий рік  по Донецькій області випадків несвоєчасного повідомлення 16 по Запорізькій 37, за перший квартал 2021 року по Донецькій 2 випадки, по Запорізькій – 12.

З метою зменшення та недопущення несвоєчасного інформування центрів про затримання осіб  7 та 8 квітня Регіональним центром проведено робочі зустрічі з ГУНП у Донецькій області та ГУНП у Запорізькій області відповідно.

Присутніми на робочих зустрічах були слідчі, дізнавачі та «уповноважені особи» Донецької та Запорізької областей. Важливі питання про загальні вимоги до інформування центрів та реалізацію механізму інформування центрів в цілому, недопущення випадків несвоєчасного повідомлення та подальші дії були обговорені учасниками.

 

Ми вважаємо, що відкритий діалог і співпраця – найкращий шлях для забезпечення прав громадян, – зауважив Павло Наливайко.

 

Нагадуємо Вам, що повідомлення про затримання особи відповідному регіональному центру можуть подати і родичі, письмово або за допомогою телефонного зв’язку на єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги (0-800-213103) (контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги)